Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hétfőn megyek kivágatni a...

Hétfőn megyek kivágatni a körmömet, mert a nagy lábujjamon benőtt mind a két oldalon és vadhús nőt mint két oldalra meg egy kicsi van a körmöm alatt is! Hogy fog lezajlani a beavatkozás?

Figyelt kérdés

-mi sülhet el rosszul ?

-az ilyen benőtt köröm elrákosodhat ?

-milyen rossz dolgot közölhet velem az orvos ?



2014. szept. 8. 13:05
 1/1 anonim válasza:
68%

Szia!

Jaj, nem kell rögtön ilyesmikre gondolni. Ha sebészetre mész, akkor elérzéstelenítik (lábujjad tövébe kapsz egy kis szurit) talán ez a legfájdalmasabb része, de két pillanatig tart, aztán utána már úgysem érzel semmit. Ha fekszel akkor nem látod a folyamatot, én sose akartam nézni, de mindig mondta, hogy mit csinál, meg nagyjából tudtam is, vagy inkább szimplán ki is lehet következtetni: sterilizál, kipucolja a gennyet meg a többi oda nem illő dolgot, aztán kivágja a benőtt körmöd. Egy kis vérzéssel jár az egész procedúra, ha nem bírod a vért, tényleg ne nézz oda. Majd rak rá, egy jó nagy bumszli kötést és már mehetsz is haza. (ügyelj rá, hogy ne a legszorosabb cipődben menj ilyenkor, legyen egy kicsi hely ott elől, hogy elférjen a kötés). Este becsomagolod a lábad egy zacskóba, hogy ne érje víz aztán kb. másnap kötést cserélsz és szépen meggyógyul.

Azonban ha gyógypedikűrös csinálja, az egy kicsit egyszerűbb, az enyém befújja érzéstelenítővel, aztán kipucolja ő is a területet, meg kivágja. Nem tudom miért, de itt nem vérzik az ujjam, és elég rá egy kicsit spécibb (értsd. vízálló, meg egy kicsit vastagabb) tapasz, ami elvileg a gyógypedikűrösnél is van.

Mindkét procedúrát jól ismerem. Rengetegszer fordultam meg a sebészeten a benőtt körmömmel, először az egyik lábujjammal, aztán a másikkal. Ezt nem lehet szabályozni, egyszer csak meggondolja magát és elkezd nem benőni. Ám mióta megtaláltam a gyógypedikűrösömet nem kell sebészetre járnom és megspórolom a nagy kötéssel járó kellemetlenségeket és a pár napon át tartó "hasogatást" a lábujjamban. Ám a sebészet sem olyan vészes, kibírható.

De a többi kérdésedre is válaszolnék: szerény véleményem szerint nem sülhet el semmi rosszul, max egy kicsit többet vág vissza, ami talán nem is baj. Akik ezzel foglalkoznak már rengeteg ilyen jellegű műtétet végeztek (csak gondolj bele, ha a sebész képes életmentő műtéteket végrehajtani, nem a kis körömbenövés fog neki kihívást jelenteni. A gyógypedikűrös meg pont ilyenekre van szakosodva).

Dehogy rákosodhat el, ez csak egy kis hibácska, ami akár benne is lehet a génjeidben. Azért nő be a köröm, mert ferdén növekedik és beleér a húsba, persze figyelni kell rá, nem azt mondom, hogy elhanyagolható, rendszeres ellenőrzés szükséges, pl ha összenyomod és fáj vagy már "csak úgy" is fáj akkor érdemes elmenned és megcsináltatni, mert sokkal "kényelmesebb" és persze nem kell szenvedned. Mint, mondtam általában ezek a körmök meggondolják magukat, nekem egy jó ideje nincs is vele bajom, de tudom, hogy hajlamos vagyok rá, ezért néha rápillantok, hogy minden oké-e.

Mivel nem sülhet el semmi sem rosszul, legalább is én nem gondolnám, semmi rossz dologra nem kell számítanod, talán csak annyit mond, hogy ez egy picit fájni fog...

Remélem tudtam segíteni, bármi egyéb kérdésed van, írj, bár szerintem mindent leírtam, amit érdemes tudni.

Még a végén annyit, hogy jól teszed, hogy szakemberre bízod a dolgot, meg ne próbáld saját magad kivágni, mert akár rosszabbra is fordulhat, úgy értem mélyebben is benőhet, ami nem túl kellemes. :)

2014. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!