Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Senning műtét után van felnőtt...

Senning műtét után van felnőttkori élet?

Figyelt kérdés
Van itt olyan felnőttkori szívbeteg, aki gyerekkorban teljes nagyértranszplantáción esett keresztül (pl. Senning szerint)? Milyen életet éltek, milyen életkilátásaitok vannak? Hol, miként kezeltetitek e rendkívül súlyos problémát?

2014. szept. 10. 09:56
 1/3 anonim válasza:
Szia,én az vagyok! Most vagyok 40 éves .
2016. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia Válaszoló!

És teljesen jól vagy? Mennyire befolyásolja az életminőségedet? Ha szabad tudni, milyen nemű vagy?

2016. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2éves koromban estem át senning műtéten. Most leszek 25éves. Leírom címszavakban életem szívbetegként. Ha valami kérdésed lenne írj nyugodtan privátban.


-kicsinek nem sportolhattam.

-15éves koromba érdeklődtem a gördeszka, bmx és egyébb sportok iránt

-18évesen rászoktam a dohányzásra.

-Ha izgatott vagyok pl félek annyira ver a szívem, hogy látszik ahogy mozog a póló rajtam miközben nem mozdulok.

-Nem vagyok fáradékonyabb az átlagnál ezt deszkás versenyek igazolták.

-Én nem tudom elfogadni, hogy beteg vagyok és úgy állítom be magam, hogy semmi bajom.

-Szégyen számomra, hogy beteg vagyok és nem szeretem a más bánásmódot.

-Volt idő, hogy még orvosoknak sem vallottam be műtét előtt, hogy szívbeteg vagyok (szájsebészet) de túléltem komplikációk nélkül.

-Úgy élem az életem mintha semmi bajom nem lenne.

-Évente vissza kell járnom az Országos Kardiológiára kontrollra (ez a második év amit kihagytam)

-Fizikai munkát végzek gyárban.


Tudom nem szabadna így élnem és vigyáznom kellene arra ami csak egy van mindenkinek, de annyira védeni akartak kiskoromban, hogy negatívan hatott az életemre.


24/F

2017. jan. 7. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!