Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Udv. Kiskoromban mindig...

Udv. Kiskoromban mindig "rangattam" az orromat. Es mostanaban megint ujra kezdtem de ma mar gimnazista vagyok es nagyon zavar faj is tobben is szoltak hogy miert csinalom? De nem tudom.

Figyelt kérdés
mamam azt mondta kiskoromban csak akkor csinaltam ha bantottak vagy ha valami bajom volt. Olyan mozgast vegzek mint egy nyul aki allandoan szimatol. Szerintetek makd elmullik?
2014. szept. 11. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tök aranyos lehet! Imádom a nyuszikat, biztos cuki vagy, amikor ezt csinálod.

Milyen nemű vagy?

2014. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de aranyos vagy hogy ezt mondod:3 17 és lány:) elvileg alvás közben nem csinálom. Most viszont hogy felkeltem ez volt az első
2014. szept. 11. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha édesanyád vagy a párod lennék, biztos összevissza puszilnálak, mikor így csinálsz! :)


A biológiai magyarázat pedig valószínűleg az lesz, hogy ez egy ún. atavizmus:


"Az atavizmus a biológiában az ősökre való visszaütést jelent. Olyan anatómiai, vagy viselkedési jellemzők felbukkanását jelenti, amelyek nemzedékekkel korábban eltűntek, ezért gyakran fejlődési rendellenességnek tekintik. A csökevényes szervekkel együtt az evolúció fő bizonyítékai közé tartoznak. Többféleképpen is kialakulhat. Az egyik, hogy mutáció révén újra működni kezdenek a közben kikapcsolódott gének; a másik oka a magzati, vagy a tojásbeli fejlődés lerövidülése. A jegyek száma változhat attól függően, hogy a fejlődés lerövidült, vagy meghosszabbodott-e. A kifejezést Hugo de Vries vezette be a szakirodalomba 1901-ben.


Az evolúció során vannak gének, amelyek hatása anélkül tűnik el, hogy a génkészletből is eltűnnének. A génnek van egy kicsi, de pozitív esélye fennmaradni nemzedékek hosszú során át. Amíg nem mutálódik szét, addig a génkifejeződés egy kisebb hibája miatt újra lehetőséget kaphat a kifejeződésre. Az alvó gének néha mesterséges beavatkozással is felébreszthetők.


A megfigyelt példák közé tartozik:


A kígyók és a cetek hátsó lába

A delfinek hátsó uszonya

Lovak extra ujjai

Szarvasmarhák fölös patái, tehát három pata egy lábon.

Csirkék fogai (...)"


Forrás: Wikipédia, ahol tovább is van még ( [link] )

2014. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és kimaradt, hogy mit lehet tenni ellene: ha nagyon zavar, és fáj is, akkor megoldás lehet, hogy azoknak az apró izmocskáknak a közelébe plasztikai sebésszel (!) beadatni egy kevés botoxot (!). Nem vicc. A botox ugyanis hosszú hatású lokális izombénító. Hatása hónapokig tart, tehát nem kell megijedni, nem végleges beavatkozás.

Általában a homlok izmainak bénítására használják, hogy ezúton előzzék meg a bőrráncok kialakulását. De meglepő módon egyes fejfájástípusokat is kezelnek vele, azokat, amelyeket a tarkótáji izmok túlfeszülése okoz.


Lehetséges, hogy Nálad ez egy stresszperiódusban jelentkező tikkszerű tünetként van jelen, és mivel tudatosan ez nem szabályozható le, megfontolandó lehet a botox.


Előtte érdemes konzultálni neurológus szakorvossal is, leginkább az ő illetékességi területe.

2014. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát megörülök! Nagyon köszönöm a válszodat. Ment a zöld kéz mindenhova. tényleg nagyon kedves vagy ugy ahogy meg is értettem amit irtal:)
2014. szept. 13. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!