Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez "soknak" számít? Betegségtu...

Ez "soknak" számít? Betegségtudattal kellene élnem?

Figyelt kérdés

Felmerült a társaságban, hogy kinek milyen betegsége, tünete van, ahogy "öregszünk". Mindenki mondott pár tipikus és kevésbé tipikus dolgot, aztán amikor végül én is elkezdtem mondani, még a feléig se jutottam, de kerekedett a szemük, és jóformán életképtelennek nyilvánítottak, persze viccesen, nem sértődtem meg. Utána kezdtem el gondolkozni, hogy viszonylag fiatalon tényleg elég sok bajom van.


Gerincferdülésem van, ezt korrigáltuk tornával, de egy idő után ugye minimálisan megmarad. Rossz a tartásom, ebből kifolyólag gyakran becsípődnek az idegek a hátamban, a lapockám-gerincem tájékán, olyankor a fejemet se bírom felemelni.


A vérkeringésem nem az igazi, folyton fázik, hideg a kezem-lábam, még 30 fokban is zokniban alszom.

Az ízületeim fájnak, ropognak, és ha mondjuk megterhelem (dolgoztam diákként nyomdában, és sorjáztam műanyagládákat is), akkor másnap nem bírom behajlítani az ujjaimat, a csuklóimat. (Mindkét könyököm is szokott fájni néha, időjárásfüggő, de azokat eltörtem pár éve, ráadásul egyszerre, mert roppant tehetséges vagyok, így azt nem számolom.)


Könnyen és gyakran felfázom, olykor véres pisiig fajul a dolog.


Bocsánat, de az emésztőrendszerem egy katasztrófa, simán volt, hogy 2-3 napig nem volt nagydolgom a wc-n. Étrendváltással, életmódváltással javítottam a helyzeten, de mindig van itthon guttalax, nehezebb esetekre keserűsó, mert van, hogy más már nem segít.


Gyakran van hányingerem, émelygek, szédelgek. Ez szerencsére ritkább mostanában, diagnosztizálták pár éve a pajzsmirigy alul működésemet, így ez a tünet is enyhült, de még előfordul.


Pajzsmirigy alul működésre gyógyszert szedek, kell is életem végéig. Az étrend és életmódváltás ebben is segített, de a felszedett 10 kilót nem tudom leadni, pedig nem zabálok. (163/65)


25 éves vagyok. A pajzsmirigy a legújabb, ez 3 éves, a többi régről, akár gyerekoromtól kísér.


Mindegyik bajommal voltam orvosnál, szakszerű kivizsgálást kaptam, nem vagyok allergiás, elvileg nincsen étel intoleranciám, tükröztek minden irányból (kellemes volt... ...), vettek egy gallon vért, és semmit nem találtak.

Boldog vagyok, kiegyensúlyozott, kiiktattam a stresszt az életemből. Jó közérzetem van, igyekszem pozitívan gondolkodni. Az állandó L-thyroxin mellé C-vitamint szedek, a többit alkalmanként. Felfázás alkalmával tőzegáfonya teát, walurinal-t, urogint, illetve német gyógyszereket, amik ezeknek a megfelelői (nem egyszerre). Hashajtót alkalmanként, ahogy fentebb írtam.

Nem tömöm magam gyógyszerrel, a kötelező épp elég.


Étrend és életmódváltás: hanyagolom a tejtermékeket, illetve laktózmentest használok. Kiiktattam a stresszt, nyugalmasabb munkahelyre váltottam. Hetente igyekszem sportolni járni, és inkább sétálok, nem autózom.


Szerintetek is sok betegségem van a koromhoz képest, vagy teljesen átlagos? Nemsokára tervezzük a babát, mire számítsak?

Tudok még változtatni valamin? Eddig nem éreztem rosszul magam emiatt, továbbra sem szeretném, csak meglepett a barátaim reakciója, ha még oly vicces is volt.



2014. szept. 12. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez szerintem egyáltalán nem sok :D a betegségtudat meg hülyeség. Most attól jobb lesz? Én szívbetegen születtem, azt megműtőtték, aztán 18 évesen cukorbeteg lettem, abban az évben kivették az epémet, tavaly felborult a hormonháztartásom, amit kemény diétával és sporttal lenyomtam. Még sincs betegségtudatom. 25/N
2014. szept. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sem olyan sok. lehet, te mindent elmondtál, míg mások elhallgattak ezt-azt. :)

Pl. ezek közül a gerincemmel én is jártam gyógytornára, a vérkeringésem 0, a szívbetegségem miatt. Amire naponta többször gyógyszert szedek, így ingadozik a vérnyomásom stb.

Szintén a véres pisiig szoktam eljutni, vizsgáltak már pajzsmirigyre is.

Plussz a gondjaimból, stresszből kifolyólag.....jöttek pszichés problémák, depresszió, szorongás...amiktől méginkább betegségtudatom lett.

És én is egyidős vagyok veled. :)

2014. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok egy roncs. :D Köszönöm a válaszokat! Ha jós esik, leírhatjátok, számba vehetitek a "bajokat" ti is, nekem egészen sokat segített, racionalizáltam, hogy ez van, és továbbra is pozitívan állok a dolgokhoz. :)
2014. szept. 13. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!