Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melegségérzet a bokánál - mi...

Melegségérzet a bokánál - mi lehet?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok.

Úgy egy hete kezdődött, hogy naponta párszor, néhány másodpercre olyan, mintha meleg (nem forró) levegőt fújnának a bokámra. Mindig ugyanarra a pontra, a jobb bokám külső "bütyke" mögé picivel. Volt már, hogy odanéztem, mert azt hittem, egy kis kutya pisilt le.... pont olyan "bepisilős" érzés.

Tapintásra nem melegebb az a rész, és pár másodperc után tökéletesen elmúlik. Nincs bedagadva, nem érzem "nehéznek" a lábamat.

Nem fáj semmim, nem dohányzom, nem szedek fogamzásgátlót, nem vagyok terhes, tudtommal nincs vérnyomásproblémám. Van egy enyhe gerincproblémám, de eddig nem volt hasonló jellegű panaszom.

Annyi egybeesést látok, hogy kb. a melegség megjelenése előtt pár nappal elkezdtem állva dolgozni (irodai munka), legalább napi néhány órát ácsorogva töltök, melón kívül meg kicsit többet mozgok, mint szoktam.

Összességében egyáltalán nem kellemetlen, csak furcsa.

Mi a frász lehet ez? Volt valakinek hasonló?


2014. szept. 18. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ízületi gyulladás egyik tünete lehet. Nekem fájnak egy ideje a bokáim reggel és utána olvastam. Van akinél az első jele a gyulladásnak a forróság érzet az boka( vagy más ízület) környékén. No, de olyan fiatalon hátha csak az álldogálás miatt van. Ha továbbra, akár hetekig is érzed, akkor lehet, hogy orvoshoz kellene menned.
2014. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kedves kérdező! Pontosan ugyanezt érzem, csak én a bokám elülső felén. Nekem 2 napja csinálja de egyre sűrűbben. Neked elmúlt? Gerincproblémám nekem is van, remélem nem azzal függ össze.
2015. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! Nekem elmúlt, vagy legalábbis nagyon ritkult, és úgy vettem észre, a huzamos nagy megterhelésekkel függ össze. Amikor többet futok, ugrálok, akkor utána előjön, de az edzettségi szintem növekedésével együtt egyre ritkábban. A nyújtás is csökkentette, azt hiszem.

Továbbra se tudom, mi okozza.

2015. okt. 26. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!