Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kötelező lesz járnom a gyógyte...

Kötelező lesz járnom a gyógytesire?

Figyelt kérdés
Az iskolában azt mondták hogy gerincferdülést, vagy mit állapítottak meg rajtam, és hogy járni kéne ilyen gyógytesire (Vannak nálam sokkal hülyébb tartású, csak kockulni tudók, meg amúgy se olyan rossz szerintem a tartásom) és adtak egy papírt, amin le van írva az órák időpontja, és alul van olyan hogy: "igénylem, és hogy "nem igénylem", ha a nem igénylemet húzzuk alá, akkor nem kell járnom ? És nem kötelezhetnek ?

2014. szept. 19. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját érdekedben menj, mert a gerincferdülésed egyre rosszabb lesz és rengeteg problémát, fájdalmat fog okozni a későbbiekben, ha elhanyagolod, akkor már gyógytornával nem is lehet segíteni rajta, és hordhatsz fűzőt, vagy műtét is lehet a vége.
2014. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, csak épp erősen ajánlott, mert lehet hogy most csak nyűgnek érzed, de ettől jöhet helyre a gerinced és a későbbiekben nem lenne vele gondod. Erre kéne gondolnod. Nem arra hogy nincs kedved járni.
2014. szept. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval nem kötelező ? Egyébként nem is gerincferdülés, mert inkább csak a tartásom hanyag néha, de kibírom magamat húzni, meg minden, meg se vizsgáltak rendesen, nem csináltak röntgent, csak megnézett, simán lehet hogy téves riasztás. Szóval nem kötelező, na azé! :D Köszönöm szépen!
2014. szept. 19. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mennék. Jobb lesz majd 40 évesen görnyedten, földig hajolva, járni.
2014. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ajj, ne egyből a legrosszabra gondoljatok, odafigyelek mostanában a tartásomra!
2014. szept. 19. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A görbületet ránézéssel is látja a doki, otthon is megnézetheted valakivel, ha kissé meghajolsz, akkor látszik ha nem egyenes a gerinced. A gerincferdüléstől még ki tudod magad egyenesíteni, a hanyag tartás nem attól van és az más téma.

Tulajdonképpen nem kötelező járnod, ez volt a kérdésed, de mi segíteni akartunk, hogy inkább menj, amig korrigálni lehet, mert ez később csak egyre rosszabb lesz.

2014. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Legalább rákereshettél volna a gerincferdülésre. A világon semmi köze a tartásodhoz, és röntgen nélkül is látszik. Csak te nyilván nem látod a saját hátad közepét. Attól, hogy a "csak kockulni tudók" görnyedtebbek, még lehet, hogy szögegyenes a gerincük.

Nem kötelezhetnek rá, de jobban jársz, ha mész, mert simán rosszabbodhat, aztán hordhatsz egy ötkilós, szoros műanyag fűzőt, mint én. Aztán ha az sem segít, akkor szépen megműtenek, és fekhetsz utána kórházban egy hónapig.

Ha egy kis eszed van, rájössz, hogy jobban jársz ha elmész gyógytesire.

Arról nem is beszélve, hogy egy komolyabb gerincferdülés (pl. ami nekem van) elég rondán néz ki, akármennyire kihúzom magam. Az egyik bordám jobban kiáll, az egyik mellem kisebbnek tűnik, mert be van esve, az egyik vállam feljebb van, stb.

Te dolgod, elmész-e, de sokkal nagyobbat fogsz szívni, ha nem.

2014. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!