Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi egy háziorvos fizetése?

Mennyi egy háziorvos fizetése?

Figyelt kérdés
2014. szept. 19. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
400 ezer körül van havonta, plusz a becsusszanó borítékokról már ne is beszéljünk, amit a nyugdíjjasok tömködnek a zsebbe, mégis el vannak téve lábalól a sok felírt gyógyszertől. a gyógyszergyáraktól is kap jutalékot egy házi orvos a felírt gyógyszermennyiség arányában.
2014. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Örülnének, ha 400e lenne.
2014. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
120 és 160 ezer között, nettóban. A háziorvos sokkal ritkábban kap borítékot, mint egy sebész, vagy bármi más szakorvos, és hatvanötödszörre is leírom: NEM-KAPNAK-JUTALÉKOT-A-GYÓGYSZERGYÁRAKTÓL! Esetleg le is betűzzem, első?
2014. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Én egy ~5000 fős településen lakom. Nem tudom mennyit akaszt egy háziorvos, de a tanárokat tudom itt a faluban mennyit keresnek. Ahhoz lehet viszonyítani és én is tudom, hogy törvény szerint nem kereshetnének elvileg ennyit. De ott dolgozom és látom a bérpapírokat.


Igazgatót le sem írom csak annyit, hogy 7 jegyű összeg...

A legkevesebbet a testneveléstanár keresi 360000 az átutalási összeg hónapról-hónapra.

2014. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Hogy lenne már 400 ezer egy kis sz*ros házi orvos nem keres még 200 zat sem
2014. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

A tanároknak egyedülálló módon valóban emelték a fizetését 40%-kal. Csak a tanároknak semmi közük az egészségügyhöz.

Most komolyan, láttatok ti már élő háziorvost? Max. 160 ezret keresnek, de inkább kevesebbet, nyugodtan elhihetitek. Vagy ha ilyen pénzesek, miért nem mentek ti is háziorvosnak? :D Nyilván a milliós fizetések elöl menekülnek az orvosok külföldre...

2014. szept. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zsuszik válasza:
50%
jelenleg 207 (kettőszázhét) Forint/fő/hónap.(kártyapénz) Ez nem fizetés,hanem bruttó bevétel,mivel vállalkozók vagyunk.Ebből kell fizetni a benzint,gyógyszert,a fizetéseket,adókat (iparűzési adót),járulékokat,takarítást stb,stb. Nem is csinálnám ennyiért,ha nem lenne ez a csodálatos társadalmi megbecsülés,ami a hozzászólásokból is kitűnik.
2015. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
41%
Első kézből tudom, hogy nem túl jól. Nagyon sokat ismerek, köztük rokonokat is. Csak 200E alatti fizetéseket tudok, sokszor ez közelebb van a 100-hoz. Persze körzet méretétől is függ. Tehát ha kevés a beteg, akkor lehet akár havi 400E ami ,,lejön". Ebből vonj le bérleti díjat, benzint, iparűzésit, gyógyszerek stb. Ja és az eszközök és azok karbantartása sem olcsó! Így a 400ból marad kb 0, ők nem is tudom, hogy miből élnek. Bár ha jól tudom van valami pénzösszeg ami nagyon kis körzet után jár, de ez lehet, hogy nincs már, kb 5-10 éve még volt. Ellenkező esetben lehet akár havi 1M is egy körzetre, abból már megmaradhat 200 vagy akár fölötte is, de akkor aludni sem lesz időd. Amúgy mindezek végén elfelejtettem írni, hogy az asszisztens fizetése is ebből van, persze mellette a járulékok is. Hát ja, szóval elég gyér a helyzet, legalább néha van tyúk, de az is elég ritka már.
2016. jún. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
36%

Ez egy nagy nevű gyógszergyár álláshirdetése.

Ha ebből nem tűnik ki valkainek, hogy az orvosok igen is érdekeltek abban, hogy milyen gyógyszereket, vagy egyéb készítményeket ajánljanak a betegeknek, akkor azzal valami gond van. Az orvos, mint minden ember, pénzzel motiválható a legjobban. Azért van az, hogy ha beszélsz a betegekkel, akkor látható, hogy ugyan azokat a gyógyszereket kapják. Hacsak nem mondják, hogy mondjuk allergiásak, és kimondottan az adott gyógyszert szeretnék. Sokszor csak azért is mondják, hogy allergiásak, mert másképp az orvos nem írja fel , és marhára nem mindegy, hogy a vényköteles gyógyszerért menyit kell fizetni majd a gyógyszertárban.


Akárki, akármit is mond, lehet, hogy a törény szerint nem sok a pénze a háziorvosoknak, de a háziorvoslás, és az orvoslás egésze, jattos szakma. És kapnak is jattot, mert különben a beteg lesheti, hogy milyen ellátást kap. Ne legyünk naívak. Tudom, hogy nem mindenki szülész-nőgyógyász, de ha csak a béréből élne, .... Említhetjük a sebészeket, és akár háziorvosokat is. Csak a mérték változik.


Orvoslátogató



munkatársat keres

Budapest II., III. kerületének,

illetve Dorog és Esztergom kistérségének látogatására

referencia szám: 30009277

Feladatok:


meghatározott termékek ismertetése orvosok és gyógyszerészek számára, a kitűzött forgalmi tervek elérése érdekében;

a kijelölt termékekkel kapcsolatos adekvált orvosi és marketing szaktudás elsajátítása és használata. Sales technikák megfelelő szintű, helyzethez adaptált alkalmazása;

a területen dolgozó orvosok és gyógyszerészek, valamint a piaci viszonyok megfelelő felmérése és naprakész ismerete. A meghatározott stratégia alapján történő face-to-face látogatások kivitelezése;

helyi rendezvények, kiselőadások szervezése, lebonyolítása. Regionális és országos rendezvényeken való aktív részvétel;

együttműködés a területén dolgozó más osztályok kollégáival.

Elvárások:


orvos, gyógyszerész, fogorvos, biológus, biomérnök, vegyészmérnök, diplomás ápoló vagy egyéb egészségügyi főiskolai végzettség;

orvoslátogatói gyakorlat;

gépjármű-vezetői engedély és vezetési tapasztalat;

felhasználói szintű számítógépes ismeretek;

meggyőző fellépésű és jó megjelenésű, határozott személyiség;

jó kommunikációs és kapcsolatteremtő készsége.

Amit kínálunk:


versenyképes jövedelem és bónuszrendszer;

munkavégzéshez jól karbantartott céges autó, laptop és mobiltelefon;

tanulási lehetőség, belsős tréningeken részvétel;

színes termékpaletta, vonzó vállalati márka;

biztos háttérrel rendelkező, magyar multinacionális vállalatnál való munkavégzés.

2019. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!