Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Injekció alkoholizmus kezelésé...

Injekció alkoholizmus kezelésére, tényleg betiltották?

Figyelt kérdés

Tesómnak sajnos kizárólag ez lenne a megoldás, minden egyéb próbálkozáson tul vagyunk. Legutóbbi bentfekvése alkalmával azt mondta az orvos, ha a gyógyszer amit naponta kell szednie nem válik be, akkor -mivel a kapszula már nincs nálunk - a fél éves hatóidejü injekció a megoldás.

Most befeküdt a pszichiátriára, hogy ezt megtegyék, erre közölték vele, hogy a jelenlegi jogszabályok megtiltották ezt a módszert. Tudtok erről valamit???


2010. jan. 20. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nos, injekcióról én eddig sem tudtam, pedig járatos vagyok a témában. Bőr alá beültethető tabletta létezik, ezt szokták krónikus alkoholizmus esetén alkalmazni, amit kb. évente ismételni kell. Jogszabály-változásról még nem hallottam, ezt melyik kórházban mondták?
2010. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen, az volt az ugynevezett kapszula, ezt állitólag M.on nem alkalmazzák már, de van egy kiméletesebb formája, amikor injekcióban adják be, aminek fél év a hatóideje.

Kerepestarcsáról származnak az infók.

2010. jan. 20. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, volt a szájon át szedhető és a beültethető tabletta. Most utánanéztem, de injekcióról nem találtam infót. Az ismerősömet Budapesten a Nyírő Gyula kórházban szokták kezelni, tavaly még beültették neki a tablettát, lassan ismételni kéne, de nem hallottam róla hogy beszüntetnék ezt a módszert. Az addiktológiai osztályon biztos meg tudják mondani, mi a helyzet, dr. Funk Sándor főorvos foglalkozik ezzel a témával.
2010. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
érdekes? mesélj..
2010. jan. 20. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs betiltva addiktológián dolgozom, és idén is adtunk be injekciót...

Antaethyl, Klion stb. tabletták injekció formában is adhatóak, így elkerüljük azt a lehetőséget, hogy a beteg nem szedi be a tablettát.

A beültethető dolgot Esperal-nak hívják, és az igaz, hogy régóta nem alkalmazzuk (mert nagyon kockázatos, ha iszik rá az ember sokkal könnyebben belehalhat, mint a tabletta vagy injekció mellett), tehát elavult, de bennt fekvésnél tudom, hogy még ma is alkalmazzák, ezért nem értem... Az lehetséges, hogy járó-betegeknél már betiltották, de arra ott az antaethyl tabletta vagy szuri...

2010. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, de jó lenne egy kis protekció, irnál kicsit bővebben az injekcióról.

Beszéltem egy addiktológián dolgozó nővérrel, ők a kapszulát ültetik be, de nagyon körülményesek az előkészületek.

2010. jan. 22. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!