Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tetvek? (bővebben lent)

Tetvek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam egy nagyon ápolatlan lány. 5 centiméteres körmök, alattuk tele dzsuvával, zsíros haj, görbébb, mint egy hetvenéves öregasszony (van olyan gerinces cucca is de nem hordja), szemüveges(de azt sem hordja), mióta ismerem folyton húgyszaga van és mindig ugyanabban a ruhában van, jó ha kéthetente legalább a pólóját cseréli, már most téli kabátban jár, és sosem fésülködik és a tavalyi tanév végén tele volt tetvekkel, szőke haja van és eléggé látszott is (mondjuk szerintem már évek óta tetves). Állítólag egész nyáron bent volt a védőnővel és kezelték. Múlt héten átnézték a fejünket. Kiderült, hogy megint tetves... Van valami anyatetve, és tele van serkékkel. Nem igazán szoktam a közelében lenni,de elmondhatatlanul félek, hogy elkapom tőle, pont, mint a többi osztálytársam. Az osztályfőnökünk azt mondta, mikor páran rákérdeztünk, hogy haza lehet küldeni és otthon kellene lennie, amíg tetves, de sajnos nem tilthatják el az iskolától így nem is lenne értelme...

Na, szóval... Több kérdésem is lenne.

1. Mi az a anyatetű? Az rakja le a tetveket vagy mi? Nem találtam róla semmit a neten.

2. A tetűmegelőző sprayk meg hasonlók tényleg használnak vagy csak átverés? Van valami jó módszer a megelőzésre?

3. Nekem hátközépig érő, barna, eléggé göndör hajam van. Úgy hallottam abban nehezebb észrevenni és nem is nagyon lehet tőlük megszabadulni. Vannak otthon ilyen samponjaink, de halál komoly arccal olyanokat mondanak egy csomóan, hogy a göndör hajból nem lehet kiszedni csak ha lenyírják. Mindenki tökre be van parázva. o.O Ez is igaz? Az egyetlen amit szeretek magamon az a hajam. :O



2014. okt. 6. 16:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!