Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy szokhatnék le erről?

Hogy szokhatnék le erről?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az ujjaimon, a körmeim közelében tépkedni vagy rágni szoktam a bőrt, sőt néha még meg is eszem a letépett vagy lerágott darabokat. Gyakran észre se veszem hogy ezt csinálom, egyszerűen csak elkezdem, aztán mikor észreveszem akkor abba tudom hagyni, de csak kis ideig, mert utána megint rákezdek öntudatlanul. Emiatt persze meg sem kell említenem, hogy az ujjaim elég rondák... de elegem van ebből.


Hogyan szokhatnék le erről az undorító szokásról? 17/F



2014. okt. 10. 13:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen, fogod magad és nem csinálod többet. Gondolj mindig arra ,hogy ez kellemetlen, főleg a látvány és ez neked esztétikailag nem tetszik. Én a számban szoktam rágni a bőrt, ez egyébként valami stressz lehet.

Én úgy szoktam le róla, hogy egyszer lebaszott érte a fogorvos mikor meglátta. Később újra el kellett mennem, de addig nem mertem ,amíg cafatos volt a számban a bélés.

Csak eleinte volt nehéz, mindössze pár napig, majd ahogy gyógyult és kisimult, már nem éreztem késztetést, hogy lenne mit lerágni rajta. A bőr elég gyorsan gyógyul, ha már szép lesz újra a kezed, nem fogsz akkora késztetést érezni a rágásra. Sokszor nem csak a pszichés részével van gond, hanem miután már cafrangos, az ember mindig talál rajta valami lerágnivalót. Próbáld meg kivárni, hogy regenerálódjon. Esetleg krémezgesd naponta, a kézkrémnek elég szar íze van, kesernyés, szóval akkor hátha nem lesz kedved rágni ,viszont a krém segít gyógyulni.

2014. okt. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!