Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokhatnék le erről a...

Hogyan szokhatnék le erről a kényszeres tevékenységeimről? Abnormális dolog, ha reggel 6kor már porszívózok és este 10kor még vízkőtelenítek stb?

Figyelt kérdés
Elégedett vagyok az életemmel,de 1 kicsit boldogtalan vagyok,mert a párkapcsolataim soha nem alakulnak jól,ezért abban lelem örömömet,hogy teszek-veszek a környezetembe és szeretek dolgozni.
2010. júl. 3. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A kényszerbetegség az, ha pl. akkor is takarítasz, ha egyáltalán semmi szűkség rá, és ha ezt valahol te is tudod, de ha nem teszed meg xy dolgot, akkor szorongsz.Tehát ha pl. minden nap vízkőtelenítesz, holott nyilvánvalóan egy nap alatt nem lesz vízköves semmi,akkor az már kényszeres, úgy mint pl. ha valaki egymás után többször kezet mos rituálé szerűen, mert különben szennyezettnek, vagy tisztátlannak érzi magát, ha ésszerűtlenül, reális ok nélkül végzel el dolgokat úgy, hogy az már számodra is teher az életben, de nem tudod úgymond megállni, h ne tedd meg...ilyen a kényszerbetegség.

Ha viszont egyszerűen sokat takarítasz, de az még a normális kereteken belül van, akkor vagy egyszerűen igényes vagy a környezetedre, ami nem baj, vagy egyfajta pótcselekvés, mert a munkába vetve magadat akarod elnyomni, elfelejteni a problémáidat, pl. azt, h nem alakulnak jól a párkapcsolataid, mert ha lefoglalod magad, akkor nincs időd gondolkodni azon, ami nyomaszt.Igazából én a legutóbbira tippelnék....

2010. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanigy vagyok,már túlzásban takaritok,és ez akkor jön nálam ha valami gondom van,addig sem kell ezen rágódnom stb indokkal egész nap meg nem állok.Szóval nem abnormális,inkább túlzás és a problémák ellen használod.
2010. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kényszerbetegségnek nem mondanám,inkább pótcselekvésnek.Mivel belül úgy érzed,hogy a kapcsolataidban nem tudsz megfelelni,nem tudod rendbe tenni,ezért legalább a környezeted legyen rendben...Nagyon meg akarsz felelni a külvilágnak.

Van egy ilyen barátnőm,amikor rendezte az évek óta nyűglődő házasságát,akkor lejjebb adta a takarítást,de még mindi szereti a rendet.

2010. júl. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!