Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy-alulműködés...

Pajzsmirigy-alulműködés esetén, ha a szerkezete már károsodott (közepesen inhomogén), akkor törvényszerű, hogy tovább romlik és műtét a vége?

Figyelt kérdés

Sziasztok, eléggé össze vagyok zavarodva.

Fél éve derült ki, hogy alulműködik, és sajnos az állománya károsodott: diffuz echoszegény, közepesen inhomogén. Göböt nem említettek benne. Az értékek egész jók: TSH: 4,5, FT4:11,5, FT3: 3,18, Anti TPO: 6,53, THS Receptor Antitest: 0,24, D-vitamin: 19,21, de sajnos tüneteket okoz. Rengeteget kutatok - már amennyit egy togyogó mellett lehet :) - de nem tudom kiokoskodni, hogy ez mire utal? Szerintem nem autoimmun, jól gondolom?

Most a haziorvosom nagyon megijesztett, mert azt mondta, hogy később elrákosodhat, és majd ki kell venni. Nem csak akkor kell kivenni, ha gyanus göb van benne? Most nagyon félek, ezzel fekszem, ezzel kelek... Olyan is előfordulhat, hogy életmódváltással megáll a romlás folyamata? Gyógyszert egyelőre nem kaptam a baba miatt, de majd később igen. Tudnátok segíteni, hogy mit tudok tenni a javulás érdekében? Esetleg gluténmentes étrend?

Köszi szépen!



2014. okt. 18. 11:10
 1/1 anonim válasza:

No para! :)

Nekem is szülés után derült ki, h pm alulműködésem van (nekem a TSH 100 fölött volt és én autoimmun is vagyok)


Fenti leletek alapján úgy tűnik nem vagy autoimmun, de egy paraméter hiányzik: antiTG, ezt ritkán nézik, mert ált. akinek ez magas, annak már az aTPO is magas, DE van olyan, h vkinek CSAK az antiTG magas és az aTPO nem! Nézesd meg, ha más nem maszek laborban.


Ami a leleteden horrorisztikus az a D-vitamin szint, ez szinte halálközeli, na ettől megijedhetsz!!! Azonnal kezd el D-vitamint szedni, napi 20ezer NE-t, amíg fel nem javul. Szolizni is mehetsz.

Pár hónap múlva nézesd újra, 100 körül lenne az optimális! Olajcsepp formát szedj (pl Nature&Vitality, magyar és jó minőségű) nyelved alá cseppentsd, ne nyeld le, szívódjon nyálkahártyáról.

Szedj mellé K-vitamint és magnéziumot is a jó felszívódás/hasznosulás miatt!

Vas értékeid nem szerepeltek itt, gyakran csak vashiány van a pm alulműxi mögött! (nem elég ha határon belül van, legyen 20 körül!)

Szelént is pótolj! (szerves formát válassz!)

Jódpótlás is fontos, de ha autoimmun vagy, akkor egyenlőre tilos! csak ha az antitestszám lemegy határ alá (már amennyiben magas lesz az aTG)

Ha autoimmun vagy, akkor mindenképpen gluténmentes legyél, de egyébként sem árt, hiszen az látszik, h nyamvad a pm-ed...

Nekem az UH kép már tökéletes képet mutat, pedig olyan volt kb, mint a tiéd. Szóval vissza lehet csinálni, ne aggódj!

Gyógyszert jobb is, h nem kaptál, próbáld meg nélküle.

Gyakori a reverzT3 probléma, amikor rossz a rT3:T3 arány,( ezért is javasoltam, h azt is nézesd meg, neten keress rá az arány számítására) ilyen probléma esetén a T4 gyógyszer még árt is!...és magyar viszonylatban mást nem adnak sajna, de ez egy másik mese...

Kutakodj a neten, meg fogod találni a megoldást!

2015. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!