Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » (Kellemetlen izzadás! ) Mitől...

(Kellemetlen izzadás! ) Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, egy számomra kellemetlen ügy miatt.

20 éves srác vagyok (viszonylag egészségesnek mondható). Olyan problémám lenne, hogy sokszor olyan izzadási "rohamok" törnek rám, aminek nem tudom az okát, és azt sem, hogy mit tehetnék ilyenkor. Legyen tél vagy nyár, szinte mindegy akkor is izzadok. (Hónalj, hát, mellkas, halánték, stb.) És nem is kell hozzá fizikai munkát végeznem. Elég csak ülnöm egy helyben és akkor jön egy ilyen izzadási "roham".

Mitől lehet ez? Mit tegyek? Milyen orvoshoz lehet ezzel a panasszal mennem?



2014. okt. 19. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen izzadós vagyok (mondjuk azért nem szakad rólam a víz ha ülök, de a tenyerem, hónalj és láb az képes mindig beizzadni). Szerintem ez idegi alapon megy, sokat stresszelünk és emiatt izzadunk olyan sokat. Reklámoztad a TV-ben szert, sajnos a nevét nem tudom és nem is találtam meg de figyeld a TV-t szerintem még megy. Van egy másik készítmény, az EXODOR. Hónalja nekem 80-90% ban bevált.

Orvost sajnos nem tudok :(

2014. okt. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A TV-ben az IDROS-t reklámozzák.
2014. okt. 19. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:

koffein!

kóla, kávé, energiaital?

2014. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha arra gondolsz, akkor semmi ilyet nem fogyasztok!
2014. okt. 19. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:

A hyperhidrózis és a hypohidrózis sokszor valamilyen egészségügyi elváltozás tüneteként jelenik meg


Részletek: [link]

2014. okt. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fokozott izzadás sokaknak okoz problémát. Ez a hyperhidrózisnak nevezett állapot akkor nevezhető kórosnak, ha normális környezeti hőmérsékleten, fizikai aktivitás hiányában is fokozott a verejtéktermelés. Ez a jelenség észlelhető testszerte, vagy lokálisan. Előbbi esetet előidézheti ízületi gyulladás, pajzsmirigy túlműködés vagy egyéb hormonrendszeri változás a tenyéren tapasztalunk fokozottabb verejtékképződést érzelmileg felfokozott állapotokban. Ritkán előfordul olyan idegrendszeri betegség, amely a test egyik felén okoz csak izzadást. Az ilyen tünetekkel járó állapotok mielőbbi kivizsgálást igényelnek! A fentiek ellentéte a hypohidrózis, a verejtéktermelés hiánya. Különböző kórképekben, pl. a pajzsmirigy alulműködésekor, keringési zavarokban, vesebetegségben, vagy különböző mérgezésekben, pl. ólommérgezésben látunk ilyet. A verejtékürülés zavarai Szintén a verejtéktermelés, pontosan a verejtékürülés zavarát okozza a mirigykivezetőcsövek elzáródása, az ún. miliária. Ilyenkor apró átlátszó hólyagok jelennek meg a bőrön a mirigykijáratok helyének megfelelően.
2014. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!