Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néptánc és scheuermann kór...

Néptánc és scheuermann kór egyáltalán nem ajánlott?

Figyelt kérdés
pár hónapja diagnosztizálták, régebben évekig gyógyúsztam gerincferdülésre és gyógytornáztam, suliba gyógytesire járok hetente 1,5 óra plusz hetente 1x gyógytorna. emellett itthon is kellene csináljam, de valahogy tudom rávenni magam. 13 éve táncolok és nem szeretném abbahagyni. tudom, hogy kellene itthon tornáznom, mert gyakran fáj elég rendeaen a derekam, úgyhogy nem kellenek a magadnak köszönheted és egyéb szidó szövegek. normális válaszokat szeretnék. előre is köszönöm! 17/L

2014. nov. 1. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott?
2014. nov. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem volt róla szó
2014. nov. 2. 11:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egész középsuliban (végig) csak a gyógytorna órákra jártam (hetente kétszer)
2014. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"...ajánlott az úszás, a gyors gyaloglás, a röplabda, a kosárlabda, a sífutás."

[link]

A néptánc elég közel áll a gyors gyalogláshoz, illetve a labdajátékok mozgásvilágához, szóval akár kifejezetten ajánlott is lehet. Ha tánc közben figyelsz a helyes testtartásra, az jól is néz ki, és hasznos is.

2014. nov. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2014. nov. 3. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!