Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csigolyatörésnél mennyi az...

Csigolyatörésnél mennyi az esély a teljes felgyógyulásra?

Figyelt kérdés
Ma reggel telefonáltak, hogy elütötte nénjémet egy autó és eltört a csigolyája és egy hatalmas pukli van a fején! Vajon felgyógyul?
2010. jan. 27. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menjél be a kórházba és kérdezd meg az orvost. Mert szerintem azt sem tudod melyik csigolyája, ágyék, nyak, gerinc. Tul friss az eset, és te is csak találgatol.
2010. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem eltört az egyik csigolyám még 20 éves koromban(deréktól kicsit feljebb), hát annál nagyobb fájdalmat azóta sem éreztem még. Főleg a combom fájt, mert azok az idegek sérültek. Első hónapban nagyon nehezen jártam, kaptam derékmerevítőt és erős fájdalomcsillapítót, műteni nem kellett. Kb. fél év volt a gyógyulás, mire újra rendesen kiegyenesedve tudtam járni. Majd kb. 3 évig éreztem még néha-néha. Utána már nem, semmi maradandó. Idősebb korban gondolom azért ez hosszadalmasabb.
2010. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ha a gerincvelő nem sérült, szerintem nem lesz maradandó baja.
2010. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2010. jan. 27. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát azért nem mondanám, hogy nem lesz maradandó. Nagyban függ a kortól. Édesanyámnak két éve tört el, és van, hogy még mindig fáj. Sőt, mostanában nagyon fájt, elmentünk röntgenre, és mondták, hogy jóval kisebbek a csigolyái, ráadásul egy izom is is vhogy beszorult közéjük. De ettől függetlenül, soha nem bír már úgy hajolni, nehezet emelni, mint előtte.

Az orvosnál mindenképpen kérdezzet rá, hogy kell-e valamilyen utókezelés, akár úszás, torna, masszázs, mert anyunak nem mondta az akkor hülye doki, és most mondta a reumatológus, hogy már akkor is kellett volna.

2010. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!