Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt valakinek ilyen a széklet...

Volt valakinek ilyen a széklete? Kell aggódnom? (megyek orvoshoz! )

Figyelt kérdés

Sajnos bizonyos okokból kifolyólag kb másfél hét múlva jutok orvoshoz, ezért felakartam itt is tenni a kérdést.

A helyzet a következő:

Sohasem volt napi székletem, de úgy kétnaponta mindig könnyed és normális volt. Viszont úgy egy hete (másfél), alig járok 3 naponta és akkor is erőlködve, antilopszerűen egy pár bogyóka az eredmény. Utána 2 percig kisebb fájdalom is jelentkezik. Napok óta elhagytam a kemény kajákat, sok folyadék, gyümölcs az ételem és joghurtok, de mégsem változik a helyzet.

Valakinek ilyen téren tapasztalata, tanácsa, vagy bármiféle gondolata is akár? Kezdek aggódni.


2014. nov. 6. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván a kelleténél több folyadék szívódik vissza a vastagbélből, így a béltartalom besűrűsödik. Cékla jó hatású.
2014. nov. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképp kipróbálom
2014. nov. 6. 10:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Én inkább egy glicerines kúpot javasolnék, az könnyítené a helyzetet, puhítja a székletet, ingert csinál. A lényeg hogyha felteszed, akkor várj vele, amíg felolvad. Esetleg szájon át is bevehetsz most az egyszer valamit, hogy meginduljon az eleje, ami már valószínűleg kemény, és be van szorulva. A kúppal együtt könnyebben kijön majd. A céklát azért nem javaslom, mert engem pl. megfog, ha nem tudod, hogy te hogy reagálnál rá, akkor inkább ne kísérletezz vele, nehogy rosszabb legyen.

Valószínű, hogy a táplálkozás az oka, kevés rostos dolgot ettél, kevés folyadékot ittál, vagy keveset mozogtál. Mire másfél hét múlva eljutsz orvoshoz, reméljük nyoma sem lesz ennek az egésznek. Folytasd a gyümölcsöket, a joghurtba tegyél zabkorpát, zabpelyhet, főzz zabkását, igyál 2-3 litert.

2014. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ!

Sosem kúpoztam még, ezért picit tartózkodom tőle, a szájon át módszer valahogy jobban tetszik.

Igazából a cékla nem tartozik a kedvenceim közé, de valahol még olvastam, hogy meghajt. Bár ha sem a szilva, sem kávé, sem a folyaédkok nem segítettek, nem túlságosan bízom a cékla erejében. Sőt, olyant is csináltam, hogy savanyútej és tea + narancs. Állítólag ez kemény hasmenés. Na nálam az ellenkezője volt. Szóval az elmúlt hétben mindenfélét próbáltam, de a helyzet változatlan. Várom a doki bácsit, én attól tartok valami komolyabb gond lehet.

2014. nov. 6. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már csak bogyózol, akkor én is a kúpot ajánlom, nem kell tőle tartani, ez a leggyorsabb módszer és nem okoz gyomorgörcsöket, kihozza a bentrekedt dolgokat, megjön az erős inger. Addig is míg eljutsz az orvoshoz, valahogyan meg kell oldani ezt a dolgot.
2014. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!