Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fontos, segítene valaki?

Nagyon fontos, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Ma epegyulladást állapítottak meg nálam, amire kaptam Bila-git gyógyszert, viszont pánikbeteg vagyok ezért nagyon szükségem lenne sedacur forte-re, viszont ez áll a tájékoztatójában a bila-gitnek:

A készítmény óvatosan alkalmazható együtt:

központi idegrendszeri működést csökkentő szerekkel (a papaverin maga is álmosságot, szédülést okozhat, ezért ilyen szerekkel történő együttadása esetén ezen mellékhatások előfordulásának esélye növekedhet).


Vehetek be sedacurt vagy nem? valaki segítsen :(


2014. nov. 6. 13:50
 1/3 csabika1971 ***** válasza:
Erről kérdezz inkább szakembert, orvosod vagy gyógyszerészed.
2014. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sedacur növényi hatóanyagú gyógyszer. Nem számít erős nyugtatónak.


Ha bizonytalan vagy, gyógyszertárban a patikus tud segíteni ilyen esetekben, hozzáfér a gyógyszerek dokumentációjához.


A mellékhatások erősödhetnek (álmosság, szédülés). Emiatt max az autóvezetésnél és a veszélyes gépek kezelésénél kell vigyázni.

2014. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem vehetsz be nyugodtan együtt. A Sedacur forte vény nélkül kapható szer, és főként gyógynövényeket tartalmaz:

Hatóanyag: 75,0 mg macskagyökér száraz kivonat, 45 mg citromfű száraz kivonat, 23 mg komló toboz száraz kivonat bevont tablettánként.


Ezek nem olyan erős hatású szerek, hogy kiüssed vele magadat. Ha valamilyen erősebb nyugatót vagy antidepresszánst szednél, akkor lehet, hogy meggondolandó lenne, hogy beszedd.

Viszont itt erről nincs szó. A drugs.com-on lehet az interakciókat megnézni, rákerestem a papaverinre:

[link]


A macskagyökér hatóanyaga, a valeriána nincs köztük. A citromfűnek főként az illóolajok a hatóanyagai. A papaverin eszerint antidepresszánsokkal és idegrendszerre ható komoly gyógyszerekkel áll kölcsönhatásban. Szerintem ezekre gondoltak a betegtájékoztatóban.


Véleményem szerint vegyed be mindkettőt, de ha mondjuk holnap dolgozol még, akkor már egy napot várhat a Bilagit, próbáld ki szombaton, amikor nem fontos, hogy ébren maradj. Hátha mégis nagyon elálmosodsz tőle.

2014. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!