Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen testi és mentális...

Milyen testi és mentális jellegű tüneteket okozhat a hipoxia/anoxia, ezek mennyi idő után jelennek meg a behatás (ok) után?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon változatosak. mind jellegüket mind megjelenésüket tekintve. Függ attól milyen behatás volt, hány éves az illető stb. Ezt talán inkább egy orvostól kérdezd meg.
2008. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak anyukám példáját tudom elmesélni ezzel kapcsolatban: lassan egy éve, hogy leállt a szíve, újraélesztették, de 8 percig az agya oxigén nélkül maradt. A diagnózis: infarktus és diffúz kérgi hypoxiás károsodás.

Maradandó károsodása lett:

-súlyos memóriazavarok

-nincs időérzéke

-nem mindig ismer meg

-neveket alig tud megjegyezni (az enyémet sem mindig tudja, pedig minden nap velem van)

-nem ismeri fel a dolgokat

-lassú mozgás

-végtagokban rossz keringés

-beszédproblémák, elfeleji a szavakat

És még nagyon sok apró dolog. Anyukám csak 47 éves volt, mikor beteg lett.

Remélem nem valamelyik családtagod beteg. Nem kívánom senkinek az ezzel járó gondot.

2008. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 2. válasz írójának: Sajnálom, hogy ilyen tragédia történt a családodban, fogadd együttérzésemet.

Szerencsére én egy sokkalta kisebb probléma kapcsán érdeklődtem, de átérzem, hogy milyen nehéz helyzetben lehet a családod.

2008. aug. 23. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!