Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A legjobb orvos minden esetben...

A legjobb orvos minden esetben mi vagyunk, a saját betegségünkre?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, akik rendelkeznek egy ritkább betegséggel, nagyon naprakészek ebben, és ez bizonyos orvosokat rendkívüli mértékben dühíti.

Nekem is van egy nyavalyám, sok orvosnál voltam vele, magánrendelésen is, de újat nem tudott mondani egyik sem, sőt...néha a fejemet fogtam már.

Az orvos meg lerázza a beteget, hogy az csak egy hülye halandó, aki okoskodik.

Ők mindent mindennél jobban tudnak, pökhendi, nagyképű módon oda se figyelnek a betegre, ahelyett, hogy egykettő magába nézne, mennyire is teljes a tudása a szakmájában.



2014. nov. 15. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez így elég pongyola fogalmazás, de értem mire gondolsz.

Nyilván ha egy ritka, pl. endokrin betegségben szenvedsz, akkor a háziorvosnak, a nőgyógyásznak vagy épp a kardiológusnak jó eséllyel nem sok fingja lesz a dologról.

De akinek a saját szakterülete, az valószínűleg jobban ért hozzá, mint te.


Van olyan, aki tényleg utánanéz a gondjának megbízható helyeken (pl. orvosi cikkekben, tankönyvekben), és tényleg "ért hozzá", de valljuk be, a többség elolvas pár nők lapja, femina, antalvali meg hasonló cikket, és azt gondolja, jobban képben van, mint az orvos. Ez a dühítő, nem az első verzió.

2014. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%
Az a legjobb, amikor egyértelmű a diagnózis, de ők foggal-körömmel ragaszkodnak a saját módszerükhöz, és hatodszorra is elküldenek vérvételre meg vizeletvizsgálatra, hátha kiderül belőle valami, amikor te arra panaszkodsz, hogy fájnak a beleid és székrekedésed van, nem mellesleg rosszul vagy a tejtermékektől. Egyszer nem küldtek vele gasztroenterológushoz, ellenben mérték a vérnyomásom, hallgatták a tüdőmet. Amikor meguntam, elkönyvelték, hogy meg vagyok gyógyulva, persze azért fényt derítettek teljesen feleslegesen arra, hogy amúgy Gilbert-kóros vagyok. Sokat érek vele, mondhatom...
2014. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na azért a betegek sem egyszerűek ám:D

Ahogy az orvosok között is vannak ilyenek, bizony a betegek között is vannak szép számmal.

Csak mennek a dokihoz, hogy "de nekem ilyen meg olyan vizsgálat kell", mert azt hallotta a szomszédasszonytól, vagy mert azt olvasta gyakorin. Az persze nem számít, hogy az adott bajára az adott vizsgálat baromira nem jó, mert semmi információval nem szolgál, ráadásul drága is (nyilván nem a betegnek, hanem, az eünek)... addig veri az asztalt, míg az orvos meg nem unja, és el nem küldi valami totál haszontalan vizsgálatra, csak hogy a lelke megnyugodjon. Aztán a leletet persze itt gyakorin elemezteti, mert az orvos biztosan nem ért hozzá.


Vagy mikor kitalálják, hogy szerintük mi bajuk van, és az összes panaszukat úgy ferdítik, hogy a általuk gondolt eredményt kapják. Aztán persze az orvos a hülye, hogy nem jött rá az igazi bajára, holott a tünetei felét el se mondta, a lényegtelen infókat meg felnagyította.


Bizony ennek az éremnek is két oldala van ám.

2014. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!