Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Neo-Ferro-Folgamma gyomorned...

A Neo-Ferro-Folgamma gyomornedv ellenálló tablettát összetörhetem?

Figyelt kérdés
Vérképem alapján kiderült hogy vashiányom van így felírta az orvosom ezt a gyógyszert hogy szedjem 3 hónapig. De van egy problémám nem tudok lenyelni semmilyen gyógyszert amint ráveszem magam nehezen h lenyelem kihányom igy eddig nem igazán szedtem gyógyszereket de ha kellett vagy összetörtem vagy eleve por formában ittam. Mivel vannak olyan gyógyszerek amiket nem szabad összetörni ezért gondoltam hátha tud valaki segiteni ebben.
2014. nov. 18. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Betegtàjékoztatója is írja hogy egészben kell lenyelni.
2014. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyomornedv ellenálló azt jelenti, hogy a rajta lévő bevonat miatt nem marja szét a gyomorsav. Mivel ennek nem ott kell hasznosulnia, hanem a belekben. Ha széttöröd, semmit nem fog érni kb.

Próbáld megszokni a gyógyszereket, ez még egész kicsi is. Vannak helyzetek, amikor kénytelen leszel bevenni, a saját érdeked.

Azt meg nem igazán értem, hogy ha ilyen bajod van, akkor miért nem jelezted az orvos felé ott helyben? Alapvetően a legtöbb gyógyszert nem szabad összetörni, úgyhogy célszerűbb szólni és talán tud megfelelő alternatívát javasolni.

2014. nov. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!