Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvásproblémám van! Mit...

Alvásproblémám van! Mit tegyek, hogy javuljon a helyzet? Hajnal 2-3 kor tudok csak elaludni, viszont így reggel nem bírok felkelni.

Figyelt kérdés

Nem vettek fel egyetemre, így itthon tanulok egy évet! Nincs okom időben felkelni, ezért hiába állítok ébresztőt, ha álmos vagyok, kinyomom és alszok tovább...

Éjszaka 2-3 ig szoktam tv-zni vagy netezni, mert egyáltalán nem vagyok álmos, így viszon általában 11-12 körül kelek, hogy kialudjam magam!

Próbáltam már hamarabb elaludni, 11-kor kikapcsoltam a tv-t, de csak forgolódtam a sötét szobámban.

Mit kellene tennem, hogy beálljon az alvásidőm korábbra?

Szeretnék minden nap 8-kor kelni, az alvásigényem maximum 8-9 óra.

Hogyan csináljam?


2014. nov. 19. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
egy pohár tej lefekvés előtt
2014. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Számtalan relaxációs technika segíthet alvászavaraink megszüntetésében, így az autogén tréning, a progresszív relaxáció vagy a biofeedback módszerek. A személyiségünknek megfelelő relaxációs technika elsajátítása nemcsak alvási problémáink enyhítésében, hanem az intenzív, gyors pihenés készségének elsajátításában is segíthet.
2014. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz otthon? Szerintem alaplépésből azon kellene változtatnod, hogy nem szabad kinyomni az ébresztőt, ugyanúgy kelj fel, mintha mennél dolgozni, suliba, akárhova.Kelj fel, igyál egy kávét ha kell, és menj el mondjuk tusolás,evés után futni... aztán utána kösd le magad a szokásos dolgaiddal... és este ne maradj fenn tovább, mint max. 11-ig.
2014. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám van. A TV-t míg nézed termelődik valamilyen hormon, ami ébren tart. Hiába kapcsolod ki, a hormon még benned lesz egy darabig. Miután kikapcsoltad, valami mást kellene csinálnod, például olvass egy darabig. Ébresztőt meg rakd messzire, hogy ne tudd kinyomni. Valaki gyártott olyan ébresztőt, lehet még most is van, aminek reggel szétrepülnek a darabjai a szobában, és csak akkor tudod gyorsan leállítani, ha felkelsz, és összeszeded a darabjait :)


A tej elég rossz ötlet, evés után nem szabadna 2 órán belül lefeküdni.

2014. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!