Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2014ben el végeztem az iskolát...

2014ben el végeztem az iskolát, rá 3 hétre sikerült el helyezkednem a szakmámban, közben teherbe estem. Valaki járt már így?

Figyelt kérdés
dolgoztam július 16tól október 30ig, most táppénzen vagyok 9es kóddal, az oka pedig hogy veszélyeztetett terhes lettem. azt tudom hogy az első 15 napot a munkáltatóm fizeti de mivel nincs meg 180 nap munkaviszonyom így a továbbiakban a TB fizeti a tp-met vagy pedig nem jár már? a munkahelyemen a főnököm nem képes utána nézni ennek..
2014. nov. 19. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Veszélyeztetett terhességnél nincs betegszabadság, rögtön táppénz van (az első 15 napot sem a munkáltatód fizeti)

Mivel az iskolai tanulmányaid megszűnése utáni 180 napon belül váltál keresőképtelenné, maximum 1 évig jár neked a táppénz (esetedben a szülési szabadságig táppénzen lehetsz), feltéve, hogy határozatlan idejű munkaszerződésed van, vagy ha határozott idejű, akkor a szülési szabadság megkezdése utánig tart.

A főnököd maximum a bérszámfejtőt kérdezheti meg, nem valószínű, hogy ő maga jártas lenne ebben a témában. Ha külsős könyvelője és bérszámfejtője van, néha elég nehéz infót kapni tőlük (annak ellenére hogy havonta fizet nekik) Még az is elég kellemetlen lesz a főnöködnek, amikor a NAV kiterheli rá a táppénzed bruttó összegének egyharmadát.

2014. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!