Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vegyészdiplomával (MSc),...

Vegyészdiplomával (MSc), felsőfokú angol nyelvtudással, pályakezdőként (tehát tapasztalat és főleg referencia nélkül) mekkora esélyem van Angliában állást találnom a szakmámban?

Figyelt kérdés
Magyarországon már két éve keresek állást. Egy munkahelyem volt ezidáig, ahol egy évet dolgoztam, de köze nem volt a végzettségemhez, bár mérnöki állás volt, alacsony fizetéssel. Arra gondoltam, hogy Angliában próbálnék szerencsét. A szakmámat nagyon szeretem és értem is, angolul pedig közel felsőfokon beszélek. Mik az esélyeim így, illetve hogyan érdemes belekezdenem a külföldi álláskeresésbe?

2014. aug. 20. 02:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom,de szerintem menj.Én biológus(Msc)-vel nem kaptam másfél állást,aztán iskolatikár lettem végül 80 ezerért :(

Sajnos családi okok miatt nem tudok külföldre menni.

2014. aug. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
másfél évig
2014. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nagyobb esélyed van mint itthon.


de csak ésszel. akkor menj ki ha biztos forrásból lesz munkád mire kimész. ne bízz valakiben csak azért mert magyar, sőt, általában a magyarok és magyar közvetítők tolnak ki veled.


felsőfokú angollal lehet még esélyed ausztriában is, a legtöbb pozíció manapság már multinacionális, tehát sokan beszélik az angolt, és kevésbé kockázatos, ha valami rossz történne.


érdemes még feltöltened az önéletrajzod nemzetközi állásportálokra, nézegetni külföldi oldalakat.


másik megoldás még a magyarországi multitól külföldre közvetítés, de nyilván ha ez működne, már dolgoznál valahol. ha enm is külföld, nézz körbe több magyar portálon, oda is tedd fel önéletrajzod, és költözz ha szükséges. sokan 2-5 év tapasztalatot várnak el, tudom, ha csak 2t várnak el és neked van 1 érdemes akkor is megpályázni, van hogy nincs megfelelő ember és elnézik neked. amit egy munkáltató elképzel nem kell szigorúan venni, lehet alkudozni velük.


sok szerencsét.

2014. aug. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!