Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent a gyakorlatban a...

Mit jelent a gyakorlatban a drog függőség?

Figyelt kérdés

Kérdésem egyrészről teljes mértékben elméleti, én nem próbáltam és nem is szeretnék szerekhez nyúlni. De kíváncsi lennék, mit érez egy függő?

Arra gondolok, hogy egyes szerekről azt lehet olvasni, hogy egyszer kipróbálja a használó és függővé válik. Ez számomra kicsit furán hangzik. Egy pszichésen egészséges ember egyik napról a másikra a a szer rabjává válhat? Ezt elég nehéz elképzelnem. Nem lehetséges, hogy itt inkább gyenge jellemű emberekről beszélünk, akik hajlamosak egyéb függésekre is? Egy erős akaratú emberről nehezen tudom elképzelni, hogy nem tud önmagának parancsolni.



2014. nov. 21. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én speedeztem.

Nem szoksz rá elsőre. Nagyon vágysz az élményre, amit ad, de ha van egy csepp eszed, akkor tudod, hogy nem szabad minden nap.

A fizikai függőség nálam nem alakult ki (heti 1-2 alkalommal toltam), de lelki igen, ami abból állt, hogy mikor egy nehezebb dolgozatra készültem és nem volt cucc, úgy éreztem, senki és semmi nem vagyok, csak egy értéktelen kis hülye, aki cucc nélkül még a mindennapi feladatokat se tudja ellátni.

Nem csináltam tavaly év vége óta, egyszerűen eldöntöttem, hogy nem, és kész.

19/L

2014. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon jó példát tudnék mondani.

Én kipróbálnék drogokat, de van egy-két kivétel, amit az addiktívitása miatt inkább nem, ilyen pl.: a heroin.

Elmagyarázom:

Attól félek, ha kipróbálnám, hogy annyira jó élményt nyújtana, hogy azt mondanám, nem érdekel, hogy megdöglök, ez akkor is kell, ez többet ér, mint az életem.

Ismerem magam, nem vagyok gyenge jellemű, viszont tudom, hogy vannak dolgok, amik fontosabbak az életemben, és valószínűleg ez lenne a legfontosabb, ha egyszer kipróbálnám, nem azért nem szoknék le róla, mert nem tudnék, hanem mert nem akarnék.

Többek között emiatt nem fogom sohase kipróbálni.

Remélem így már körvonalazódik, hogy mi zajlik le egy függő fejében.

A gyenge jelleműek szerintem azok, akik több éve tiszták, aztán egyszer újra mégis újra kipróbálják, majd megint rászoknak.


Mikor fiatal voltam egyébként én is úgy gondoltam, hogy én egyik drogtól se lehetnék függő, olyan erős az önfegyelmem, de mára azért felvilágosultam, hogy ez azért nem ilyen egyszerű...

2014. nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!