Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség, nagyon sürgős,...

Segítség, nagyon sürgős, megrázott az áram. (? )

Figyelt kérdés
Olyan fajta ember vagyok, aki a legkisebb egészségügyi problémán, akár egy fejfájáson is teljesen pánikba tud esni, már most is rémképeket látok. Az előbb épp a laptopomat tettem be tölteni, amikor a csatlakozásnál megrázott az áram. Még soha nem csinált ilyet. Kissé olyan érzés volt, mint a masszírozógép. A középső ujjam legtetejét kapta el. Nem fájt különösebben, rögtön el is engedtem, nincs égési sérülés, és nem is zsibbad, de mégis megrázott, és nagyon félek. És amikor megrázott, kiadott egy olyan zúgó hangot. Mit tegyek? Meghalhatok?
2014. nov. 21. 22:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kérem valaki segítsen már pánikroham-szerű tüneteim vannak.
2014. nov. 21. 22:55
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, meghalhatsz, sőt meg is fogsz, de nem ettől és nem most. Miből gondolod, hogy egy áramütéstől halhatatlan lehetsz? ;)
2014. nov. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, az áramütéstől. Olvasok itt szívritmuszavarról, vérrögképződésről..
2014. nov. 21. 23:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Sós vizet kell áramütés esetén inni, meg pihenni, ha nincs égési sérülés. 48 óráig lehetnek szövődményei, pl. vérrög, de a sós folyadék ezt hivatott ellensúlyozni. De persze a mentőket is kihívhatod, vagy elmehetsz az ügyeletre...
2014. nov. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha még égési sérülésed sem lett és nem is fájt nem lesz semmi bajod. velem is volt már, hogy megcsípett az áram, pl volt, hogy porszívó használat után, miután kihúztam a dugót, hozzáértem a fém részéhez és megrázott, ennyitől semmi bajod nem lesz.
2014. nov. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha túl vagy a sokkon, nézd meg a youtube-on 'Mucsi Zoltán-Villanyszerelés'-ét! El is fog múlni a pánikod. :)
2014. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem élte túl.
2014. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pihenj le és aludj
2014. nov. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon gyenge lehetett, nehogy már emiatt aggódj

Nyugodj meg és feküdj le aludni

2014. nov. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, némileg sikerült lenyugodnom, bár elég nehezen aludtam el valamikor hajnalban.
2014. nov. 22. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!