Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyakori elpirulás/elvörösödé...

A gyakori elpirulás/elvörösödés a bőrtípustól (vagy más dologtól, ami a testünkhöz kapcsolódik, pl vérnyomás) függ, vagy pedig csak pszichés oka lehet?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy valakinek ilyen betegsége van, és időnként a semmitől elvörösödik az arca, hanem arra, hogy zavarba jön és elpirul. Ez a bőrtípustól is függ? Ha igen, milyen bőrűeknél szokott előfordulni? Vagy ez csak abból fakadhat, hogy pl valaki önbizalom hiányos vagy stresszel? Milyen okai lehetnek? Mit lehet ellene tenni?

2014. nov. 24. 16:30
 1/5 anonim válasza:
Ez bőrtípostól függ. Én is ebben szenvedek sajnos... Elég zavaró tud lenni. Es a személyiség fejlődésre is hatással van
2014. nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Remek.. :( És milyen a bőrtípusod?
2014. nov. 25. 18:22
 3/5 anonim válasza:
Nagyon vékony a bőr, minden "szar" meglátszik rajta. Könnyen zsírosodik
2014. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon vékony, mondjuk az enyém száraz. És ráadásul még fehér is :(
2014. nov. 25. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:
A kérdés óta már biztos rájöttél kérdező, hogy hogyan tudod karbantartani a börödet.. Az ok valószínüleg rosacea. Sajnos a korral egyre rosszabb tud lenni. Èn úgy tartom kordában az arcbörömet, hogy a megfelelő, jó mnöségü krémeket használom rá. Vannak kifejezetten erre kifejlesztett nappali és éjszakai krémek, zöldes árnyalatú alapozó ami semlegesíti a pirosságot, zöldes árnyalatú nappali krém. Ezenkívül 50-es faktorú naptej, amint megjelenik az első napsugár. Ha úgy érzed, hogy ezek nem hoznák megnyugvást, akkor van lézeres beavatkozás. Èn kb mindenen túl vagyok :) Lehet vele élni, de ha zavar akkor kordában kell tartani. Engem nagyon zavart amíg nem tanultam meg bánni vele, és évek sorozata volt, mire megtaláltam a számomra megfelelő krémeket. Viszont ismerek olyanokat akik ezt teljesen leszrják.
2021. márc. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!