Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori a hanyas az...

Mennyire gyakori a hanyas az antibiotikumtol?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy emetofobiam van azaz rettegek a hanyastol es most kaptam antibiotikumot (Unasynt), eddig ha beteg voltam mindig Zinnatot szedtem, attol mar nem 'felek', sose volt tole bajom. De miota megtudtam, hogy lehet hanyni az antibiotikumtol azota rettenetesen felek foleg azert, mert ilyet meg nem szedtem es nem tudom, hogy reagal ra a szervezetem. Eddig meg csak 4 szemet vettem be belole, de miota szedem rosszul erzem magam (semmi etvagy, gyomoreges, enyhe hanyinger) viszont kepes vagyok magamba bebeszelni a tuneteket, tehat nem is biztos, hogy a gyogyszertol van. RAadasul a masik, hogy aaz elso harmat kettetorve vettem be, merrt nagyon nagy es eszembe se jutott, hogy nem szabad, kesobb olvastam el, azota meg jobban parazok. Mennyire gyakori a hanyas az antibiotikumtol? Hogy lehet elkerulni? Es a gyogyszer bevetele utan hany oraval vehetek be probiatikumot? Elore is nagyon koszonom a valaszokat!
2014. nov. 27. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sokszor kaptam antibiotikumos kúrát, de inkább puffadás volt a jellemző, hányás nem, maximum émelygés, ha nem ettem rendesen a gyógyszer bevétele előtt. Mindenképpen vegyél be egy ampulla normaflore probiotikumot 2 órával az antibigyó bevétele után, az biztosítja, hogy ne legyen rossz közérzeted. Amúgy meg én is rettegek a hányástól, de ha jön, akkor jön... :D
2014. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Benne van a tájékoztatóban, el kell olvasni. Ott azt is leírják, hogy melyik mellékhatás mennyire gyakori.
2014. nov. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom, koszi, azt mar elolvastam:) csak nekem megnyugtatobb, ha itt irja le valaki, hogy o meg sose hanyt az antibiotikumtol. Viszont, ha valaki azt irja nekem, hogy o mar hanyt tole akkor sokkal jobban meg is ijedek:D
2014. nov. 27. 13:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Én még soha nem hánytam antibotikumtól, de hasgörcs és hasmenés már többfajtától is volt. Inkább a hasmenés gyakori, hányásról még nem hallottam.
2014. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!