Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandó orrdugulásra kinek mi...

Állandó orrdugulásra kinek mi vált be? Van valamilyen átmosó folyadék amit lehet kapni, amivel át lehet mosni csak nem tudom mi a neve.

Figyelt kérdés

Tegnap az RTL-len is volt róla szó azt hiszem abban a Dr. műsorban, én nem tudtam nézni csak ismerős mesélte. Orrsövényferdülést korrigáló műtéten voltam, a dugulás mégsem szűnik meg.

Nem vagyok megfázva, semmi ilyesmi nincs, allergia sem áll fenn és mégis ez van...



2014. nov. 28. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az rtl-en csak érintették ezt a témát.Steril vizet említett benne, de az önmagában nem sokra jó.

Elmondom, hogy én hogy készítek orrmosó folyadékot.

Három kávéskanál jód, és egyéb adalékmentes tengeri sót összekeversz egy kávéskanál szódabikarbónával. Ebből a keverékből egy csapott kávéskanállal teszel 2-2,5dl felforralt, és lehűtött vízbe.(testmeleg)Bevallom a forralást én elhagyom, pedig az is fertőtlenítené a vízet.Eddig még nem volt belőle bajom (évek óta végzem)

Ne legyen klóros a víz, mert az irritálja a nyálkahártyát.

Ezt a folyadékot egy pohárba öntve, egyik orrlyukat befogva, a másikon felszívod. Majd fordítva.két-háromszor ismételve.Majd kifújod az orrod.Először rémisztőnek tűnik, hányinger lehet.rá kell jönni a technikájára.

Úgy működik a dolog, hogy a szervezetnél sósabb víz folyadékot von el a duzzadt, vizenyős orrnyálkahártyából.

Vagy lehet a boltokban Salvus vizet kapni 1,5literes kiszerelésben. Az is jó erre a célra.Először kicsit csíp a salvus, de utána hozzá szoksz, pár alkalom után.

De ez az orrmosás sem minden esetben használ, tehát csodát ne várj tőle.

2014. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van egyébként az elmulasztott rész.

2014. nov. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
orrmosó készülékkel 1 kiskanál bármilyen só ami felolvad, 1,5 deci langyos csapvízben. Szorgalmasan mosogatod esténként amíg javul!
2014. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!