Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem törődnek az emberek...

Miért nem törődnek az emberek az egészségükkel?

Figyelt kérdés

És úgy vettem észre, hogy főleg a nők nem törődnek vele (és ezt úgy mondom, hogy én is nő vagyok, szóval nem kell szexistának nevezni). Jó, persze, az egészség a leglassabban ölő méreg és ígyis-úgyis meghalunk egyszer, de azért nem mindegy, hogy 80 éves koromban csendben elalszom, vagy 40 éves koromban nem kapok új vesét, mert nincs donor és ebbe dölgök bele...

Hodják a magassarkú/tűsarkú cipőt, nem tanulva nagymamáik hibájából. Elhiszem, hogy szép, meg csinos, meg kiemelei a feneket meg a lábakat, de nézzük már meg egy strandon a nők lábfejét. 30 valahány évesen ott a bütyök, ott a kalapácsujj és lehet, hogy akkor még nem fáj nekik, de majd 50 évesen leszakad a lábuk. Nagymamáink ugyanezt csinálták, eredménye mi lett? Fájó izületek, sajgó lábfejjel, visszér. Nem győzik kenegetni, bütyökvédőt hodanak. Hát nem azért, de mégiscsak a lábunkon állunk életünk végéig (ha szerencsések vagyunk).

Szétroncsolják a hajukat, a bőrüket, a körmüket mindenféle vacakkal, utána meg sírnak, hogy hullik/törik, nem hajlandó nőni és idő előtt ráncosak lesznek.

Télen is kiteszik a dekoltázsukat, utána meg csodálkoznak, hogy megfáznak. Ez még hagyján, de neadjisten kapjon egy tüdőgyulladást, annak a szövődményeibe bele is halhat az ember.

Baj van a menzeszükkel, de "nem akarok nőgyógyászhoz menni, mert félek". Most komolyan?


Oké, nem az én dolgom, mindenkinek szíve joga tönkretenni meg elcsúfítani magát, de utána ne sírjon a szájuk, hogy csúnyák meg itt fáj, ott fáj, amott fáj.


(Elnézést az emelkedett hangvételért, de amilyen kérdéseket olvasok itt sokszor, ez már erősen kikívánkozott.)


2014. nov. 30. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Hát igen, nem tudjuk megváltoztatni a világot :)


Te figyelj oda magadra, de még ez sem garantálja, hogy nem lesznek később problémáid...

2014. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én odafigyelek magamra :) És azt is tudom, hogy valószínűleg nekem is lesznek bajaim, elvégre például a környezetszennyezés emberre káros hatását nem tudjuk elkerülni.

Csak egyrészt elszomorít a dolog, hogy ennyire nem törődnek magukkal az emberek, másrészt, meg felidegesít, ha a nemtörődömség következtében kialakuló fájdalomról nekem siránkoznak (pl. melóhelyen).


És még annyival kiegészíteném, hogy akkor még meg sem említettem az undorító "ételek" fogyasztását (McDonald's, Burger és társaik, meg a sok félkész szemét), az ezek általi elhízást, utána meg a kanapén ülve a fogyasztó bogyók zabálását. Ez mondjuk pont mindkét nemre vonatkozik.

2014. nov. 30. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

"meg felidegesít, ha a nemtörődömség következtében kialakuló fájdalomról nekem siránkoznak (pl. melóhelyen). "


Jogos. De ne idegeskedj ezen :)

2014. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó'vanna, tudom, az idegeskedés is árt az egészségnek ;D
2014. nov. 30. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!