Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne valakit rávezetni...

Hogy lehetne valakit rávezetni, hogy terápiára kéne járnia (borderline? ), ha azt hiszi, minden orvos, pszichológus ellene van, vagy csak magukkal törődnek?

Figyelt kérdés

Akiről beszélek, valószínűleg borderline személyiségzavarja van. Nem hivatalos diagnózis, de két szakember egymástól függetlenül is ezt mondta nekem, amikor kifejtettem aggodalmaimat, leírtam néhány eseményt. Illetve magam is utánaolvastam elég sok helyen, és tényleg olyan a tünetegyüttes (falcolástól kezdve, drog-, alkoholfogyasztás, bolti lopások, üresség érzete, manipuláció, dühkitörések, utána mézes-mázos bocsánatkérések, paranoia, öngyilkossággal való zsarolás, öngyilkosság rendszeres gondolata meg hadd ne írjam le mi még).


Szerintem jelenleg én vagyok az egyetlen, akiben úgy ahogy még megbízik, talán a barátjának is tekint. Nem akarom megszakítani vele a kapcsolatot, mert tudom, hogy mindenki ezt tette eddig, és ha én is beállok a sorba, az egy újabb csapás lenne, de mindenki, aki tudja (azaz az anyukám, aki mellesleg pszichiáter, illetve a 2 barátom), mibe kerültem, aggódva figyel, mert eléggé kikészít engem is (én sem vagyok mentálisan 100as). Szeretném, ha meggyógyulna, de semmihez sincs motivációja. Élethez sem. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy a legjobb lenne, ha végre megbízna egy pszichiáterben annyira, hogy az tudjon segíteni. Volt már neki pár, de szerintem egyikben sem tudott megbízni a hozzáállása miatt (mindenki ellene van, senki sem az ő érdekeit figyeli, csak a sajátjait).



Előre is köszönök mindenféle segítséget



2014. jún. 20. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

"Volt már neki pár, de szerintem egyikben sem tudott megbízni a hozzáállása miatt (mindenki ellene van, senki sem az ő érdekeit figyeli, csak a sajátjait)."

Ez nem paranoya hanem a tisztánlátás képessége. Őt csak az zavarja, hogy nem tehet ellene semmit.

2014. jún. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Itt van egy másik

"A személyiségzavarról sokszor a pszichiátereknek is kevés információjuk van, több pszichiáter lemond pácienseiről a kiszámíthatatlanságuk miatt" +a pénzéhségük miatt!!

Ezek szerint van valóságalapja félelmének, és ez sajnos a sírba visz!

2014. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen, mert te ismered őt, és a körülményeket :) képzeld, vannak olyanok, akik tényleg a mások érdekeit figyelik.
2014. jún. 20. 21:30
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg amúgy a paranoiát nem első sorban arra értettem, hogy nem bízik a pszichiáterben, mert annak bizalmatlanság a neve, nem paranoia.
2014. jún. 20. 21:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha csak egy ilyen volna, akkor te sem ide firkálnál, meg én sem! ugy hogy ezt túltárgyaltuk
2014. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk a sajat eszkozeivel. Manipulald erzelmileg, hogy mennyire fontos lenne NEKED, ha fogna magat es elmenne megint egy pszichiaterhez (akit azert majd nem art gondosabban kivalasztani, ha edesanyad maga is pszichiater, biztos tud majd segiteni ebben), meg ha o maga nem is ert egyet a dologgal. Kicsit martirkodj, hgy mennyire aggodsz erte, mar a te lelkiallapotodra is hogy kihat a helyzete mivel neked magadnak is vannak problemaid, es hogy a lelkedre veszed, stb stb stb. kis nyavalygas, szeretet es aggodas bizonygatasa tuti hatni fog ra, foleg ha bizik benned es kedvel teged. Csak soha ne helyezd kilatasba, hogy te is elfordulhatsz tole, ha nem valtoztat, azzal kiutned.
2014. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De ez a baj, anyukám azt mondta, szakítsam meg vele a kapcsolatot mihamarabb, és nem szándékozik belefolyni ebbe. Azt mondta, megvan minden segítsége így is, ha akarná. Tudja hogy aggódom érte, de annyira mélyen van, hogy tök mindegy neki. Amíg magáért nem aggódik, nem tudunk helyette aggódni. Meg ha elmondanám, hogy szerintem jó lenne, ha elmenne kezelésre, lehet csak dühkitörés lenne a reakció. Meg ne a kedvemért akarjon megváltozni, az sosem jó hosszú távon, rávezetni akarom, hogy saját elhatározás legyen végül. Meg jelenleg jár egy csoportba, amit elvileg élvez. Habár hogy mi van valójában, azt nem tudom.
2014. jún. 21. 17:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Én édesanyádra hallgatnék a helyedben. Nem a te dolgod, hogy Őrajta segíts, ha Ő saját magát elfogadja ilyennek. Igenis felelős a saját életéért.
2014. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
hat pont egy pszichiatertol nem ezt a fajta hozzaallast varna az ember egy borderline vagy akarmilyen mentalis betegsegben szenvedovel kapcsolatban...
2014. jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, csak ő ebben a helyzetben nem annyira pszichiáter, mint inkább egy anyuka, aki félti a gyermekét.
2014. jún. 24. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!