Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért alakul ki ez sok esetben...

Miért alakul ki ez sok esetben droghasználat során?

Figyelt kérdés

Soha nem használtam drogokat soha nem próbáltam ki egyet sem. Őszintén szólva félek a használatuktól , tehát semmi tapasztalatom nincs a témában nem is értek hozzá de azt sose értettem miért van az, hogy egy ember hosszútávú droghasználat után sebes lesz az arca. mint pl itt látható:


[link]

[link]

[link]

[link]


észrevettem hogy nem minden esetben alakulnak ki sebek az arcon de ez mitől függ vagy egyáltalán mekkora összefüggésben van a droghasználat ezekkel a sebekkel?

és még annyit hogy miért lesz az arc ennyire leépült?



2014. dec. 3. 14:40
 1/4 cli_hlt ***** válasza:
100%

Nincs. Olyan. Hogy. Drog. Nincs. Nincs.


Ezek az emberek nem drogot használtak, hanem metamfetamint. A metamfetamin EGY drog.


De elhízást sem AZ ÉTEL okoz, hanem a mértéktelenül fogyasztott finomított szénhidrátok és zsírok. Óriási különbség.


A képek innen származnak: [link]


A képeken ábrázolt hatásokat pedig nem egyedül a metamfetamin okozza, hanem a metamfetaminfüggők életmódja is, ami sokkal komplexebb dolog annál, mint hogy valaki bevesz egy szert.


A sebes bőr a vakaródzás miatt, a rossz fogak a szájszárazság miatt keletkeznek, a fogyás pedig annak tudható be, hogy a stimulánsok - így a metamfetamin is - jellemzően csökkentik az étvágyat, ÉS fokozzák a fizikai aktivitást. Magyarul szaladgálsz összevissza, de nem eszel.


Ha ehhez hozzávesszük, hogy egy komoly függőség fenntartása drága, és nincs időd/pénzed normálisan enni, öltözködni, esetleg aludni, vagy egyenesen lakni valahol, akkor máris ott tartunk, hogy adott egy széthajtott, rosszul táplálkozó, rosszul alvó egyén, akinek nincs hol élnie normálisan. Ilyenkor a kábítószerhasználat csak egyike a sok problémának.


A képekkel további nagy probléma, hogy direkt úgy lettek összeállítva (ne adj' Isten manipulálva), hogy minél csúnyábbak legyenek. Ez azért van, mert ezek a képek reklámok egy elrettentő kampánynak.


A fenti tünetek tehát nem a "drogoktól" vannak, hanem NÉHÁNY embernél előfordultak, akik mértéktelenül metamfetamint fogyasztottak, miközben nem figyeltek a saját egészségükre.


Ugye mennyire másképp hangik így?

2014. dec. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már is más ,hogy elmagyarázták köszönöm érdemes volt kiírni!!:)
2014. dec. 5. 08:45
 3/4 anonim válasza:
A krokodil drog (más néven Húsevő drog) hatása a heroinéra hasonlít, de előállítása kétes eredetű helyeken történik, ezért sósav, foszfor és egyéb anyagok kerülnek bele. Nagyon csúnya dolgokat okoz. [link]
2015. febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
1. Azért meg magyarázhatod! De igenis a drog miatt ilyenek ezek. Ha nem fogyasztaná, nem lenne ilyen . Ennyire egyszerű. Az hogy kisebesedik, szerintem attól van hogy az immun rendszer legyengül. De nem csak az arc lesz ennyire leépült, hanem az egész szervezet. Csak azt nem mutatják annyiszor.
2015. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!