Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 12 órát állok+ oda-vissza...

Napi 12 órát állok+ oda-vissza út 1-1óra, sajnos ezt a lábam nem bírja, rettentően fáj és dagad a bokám, mit tudnék ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Leülni csak fél órai szünetben tudok, ami az ebédszünet
2014. dec. 4. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor én bolti eladóként dolgoztam, ugyanez volt a bajom. Vettem egy szendvicsbetétet, ezt gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni. Lúdtalpasoknak szokták felírni. Én nem vagyok lúdtalpas. Azért jó ez a talpbetét, mert tökéletesen alátámasztja az ember lábát és így jobban eloszlik a talpon a testsúly. Nekem remekül bevált erre a célra. Igaz, kellett vennem egy új cipőt /picit nagyobb kell a talpbetét miatt/ de megérte! Azóta a lapos talpú nyári cipőimben is ilyet használok, sokkal kényelmesebb. Olyat vegyél, ami parafás, ne műanyagot, mert az nyomni fog.
2014. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Sajnos én magassarkúban vagyok ennyit, ez az elvárás(hosstes)

2014. dec. 4. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Amikor tudod tedd fel valamire a lábad, ha leülsz. Otthon alváskor polcold fel (nekem egy régi párna van az ágyvégben). Ideális az lenne, ha az egész ágyat tudnád lábvégről megemelni.
2014. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Uhh, az lábgyilkos! Pincérnek tanultam középsuliban, borzalmas volt a felszolgálós hét! :S

Hát, erre sajnos nincs ötletem, abban mindenképp fájni fog a lábad... Hosszútávon viszont nem éri meg az egészséged miatt! Nagyon csúnya visszeres lesz a lábad! Volt olyan 30 éves női kollégám, akinek olyan volt a lába, mint egy térkép! Ha megteheted, válts munkát! Én sem pincérként dolgozom, meg nem is eladóként...

2014. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyógyászati segédeszköz-boltban lehet kapni szorító harisnyát. Erősebb a szövése, mint a sima harisnyáknak, és segíti megelőzni a visszér kialakulását. Szerintem egy próbát megérne, az eladók biztosan segítenek neked.
2014. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5. válaszoló:

3. vagyok és mélyvénás trombózisom volt. A felírt harisnya mellé nem tudtam még egyet venni recept nélkül, azt meg nem tudom hogy gondolta az orvos, hogy hazamegyek kimosom, másnap veszem fel és ezt 365 napon keresztül...

2014. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nahát, ahol mi vettük anyukámnak a visszerei miatt, ott recept nélkül simán lehetett ilyeneket venni, olyan volt, mint egy sima harisnyanadrág, csak tényleg kicsit szorosabb szövésű.

Lehet, hogy mélyvénás trombózis után valamilyen szorosabb, speciálisabb harisnyát írnak fel?

2014. dec. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan esetek, amikor személyre szabottan készítik a harisnyát. Kompressziós harisnyát/szárat gyártanak S-XL méretig, de ugye van, akinek hosszabb, rövidebb a lába/lábszára, ráadásul vannak olyan esetek, amikor ezek nem elég komolyak.
2014. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!