Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudtam és nem tudom...

Nem tudtam és nem tudom feldolgozni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 évvel ezelőtt bántottak az osztálytársaim, ezt nem dolgoztam fel. Évekig bántottak, csúfoltak,.kínoztak, lelkiterrorban tartottak, lógtam az iskkolából mert, nem bírtam elviselni amit velem műveltek. Bele rokkantam lelkileg az egészbe. Volt, hogy megütöttek,megtéptek volt , hogy izomból 4 méterről fejbe dobtak tornacipővel,.bogarat tettek a hajamba és a tolltartómba és elneveztek bogarasnak. Nem ültek mellèm elneveztek büdöskének(gucci parfümöm volt, és mindennap fürödtem) de nekik büdös voltam. Most ahogy írom a sírás kerülget. Ezek ès még sok dolog miatt az új osztályomban képtelen vagyok beilleszkedni, tudom , hogy ők nem a régi osztálytársaim de mégis félek, hogy újra ez lesz velem. Nem vagyok képes nyitni feléjük ezért kezdenek kirekeszteni az osztályból. Mit tegyek? 15L

2014. dec. 4. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
fordulj esetleg az iskolapszichológushoz(esetleg osztályfőnök ha megbízható). mond el neki, hogy mi bánt. mást nem lehet tanácsolni, csak, hogy beszéld ki magadból a problémád.
2014. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbálj valakivel mielőbb beszélgetni erről! Ha a családban van valaki akivel őszintén tudsz ezekről beszélgetni akkor ott próbálkozz, de ha nincs ilyen, akkor egy barát, legvégső esetben egy szakember segíthet azzal, hogy meghallgat és "kibeszélheted" magadból ezeket a gondokat - néha már ez is nagyon sokat segít! Addig is nagyon jó megoldás, ha leírod önmagadnak őszintén a történteket, az ezzel kapcsolatos érzéseidet, majd visszaolvasod. Sírhatsz nyugodtan, mert az azt jelenti, hogy tudatosulnak Benned a dolgok, s megkönnyebbülsz. Ha mégsem sikerül, mindenképpen kérj külső segítséget (pszichológus)!
2014. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pszichológusa nincs az iskolának, az osztályfőnököt nem érdekli az ilyen.
2014. dec. 4. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!