Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Számotokra mennyire fontos,...

Számotokra mennyire fontos, hogy az orvos rendesen nézzen ki, rendessen tudjon kommunkálni, viselkedni?

Figyelt kérdés

Nyilván itt nem arra gondolok, hogy mennyire jóképű, izmos,s zexi akármi, hanem külsőleg mennyire van rendben (nem lóg csimbókokban a haja, tisztességesen fel van öltözve). A kérdést az ihlette, hogy van egy évfolyamtársunk (orvosi kar), aki sajnos vmi fogyatékkal született, legtöbbször nem érthető, hogy mit beszél, nem tud artikulálni, gesztikulálni sem. Értelmileg terméezetesen minden rendben van, máskülönben nem járna ide, tehát nem tud senkinél kevesebbet. De felmerült vkiben a kérdés, hogy a páciensek számára ezek a dolgok mennyire fontosak? Mennyire lehet zavaró, ha nem érti a páciens mit beszél az orvos, ha esetleg olyan gondolatok felmerülnek a betegben, hogy lehet értelmi fogyatékkal is rendelkezik (pedig nem, de tűnhet úgy), hogy ha egy tiszta rendes ruhát nem tudott felhúzni, vagy a haját megmosni, akkor mi egyébben lehet még hasonlóan hanyag stb... Remélem érthetően fogalmaztam.

Ui: a lányt nem bántjuk, nem beszéljük ki, nem akarunk neki rosszat, pusztán egymás között felmerült, hogy a pácienseknek ez vajon zavaró lehet vagy sem. Nem kérek olyan válaszokat, hogy milyen előítéletes aljas gazemberek vagyunk, mert nem vagyunk, kifejezetten a betegek véleményére vagyunk kíváncsiak.


2014. dec. 5. 16:24
 1/2 Trafó1 ***** válasza:
0%

Biztos felmerülne kérdés bennem is , hogy jó helyen vagyok-e?

Nem kellene esetleg cserélnem a dokival??

Vagy magamat ellátni stb.

Sok kellemetlensége lehet még belőle annak ellenére , hogy esetleg kiváló doki lesz, kommunikáció még áthidalható írással vagy egy jó asszisztenssel, de az emberek amúgy is érzékenyek a fogyatékosokra és nem tudnak viselkedni, vagy bánni a helyzettel.

Viszont egy kisebb közösségben ahol ismerik, megismerik és bizonyított ott lehet esélye, bár szerintem kutató orvosnak kellene mennie , minden esetben hátrányokkal indul és keményen meg kell küzdenie majd az életben.

2014. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%

Hm, ez érdekes kérdés, mert alapvetően csípőből rávágnám, hogy igen, fontos!

Viszont, tavaly nyáron egy elég komoly egészségügyi problémám volt, orvostól orvosig jártam vele 4 hónapon keresztül és senki nem tudott rájönni mi is az pontosan és hogy hogyan kellene kezelni. Végül rosszul lettem nagyon, mentőt kellett hívni, kórházba vittek és egy olyan ügyeletes orvoshoz kerültem, akinek lényegében nem értettem szinte egy mondatát sem tisztán, úgy hadart és dadogott, furákat pislogott és néha megvitatta magában is a dolgokat.. Na már most ez a doki olyan szaktudással rendelkezett, hogy szinte azonnal kiderítette mi a baj és két hét alatt összekapott, azóta is tünetmentes vagyok. :)


Tehát ne ítélj, hogy ne ítéltess, szokták mondani ugyebár, próbálok azóta e szerint élni.

2014. dec. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!