Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kemoterápia közben ha szeretke...

Kemoterápia közben ha szeretkezünk, és én fogamzásgátló tablettát szedek, akkor élvezhet belém is a párom, vagy inkább óvszert használjunk?

Figyelt kérdés

Páromnál hererákot diagnosztizáltak augusztusban. Szeptemberben eltávolitották az egyik heréjét, és most kezdődött neki a kemoterápia

Azt tudom, hogy a kemoterápia kihat a spermiumokra is ugyebár de nemtudom hogy lehet e bajom attól ha belém élvezne párom, miközben fogamzásgátló tablettát szedek.

Sajnos erős kemót kap, 3 napig kórházban kell lennie minden héten. A kezelése 9 hetes lesz elvileg.

Szerintetek?


2014. dec. 10. 04:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztosabb az óvszer szerintem
2014. dec. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp használjatok szerintem óvszert. A testváladékokkal ürülő anyagok nem biztos, hogy jók a te szervezetednek. Lehet nem okoz problémát, lehet enyhe irritáció a maximum, de szerintem jobb nem kockáztatni.

Persze laikus vagyok, ezt hozzátenném. Esetleg kérdezzétek meg a kezelőorvost, az a biztos, ő tudja, mivel és milyen mennyiségben kezeli, és ennek milyen hatásai lehetnek rád nézve. Biztos választ rajta kívül más nem tudhat.

Kitartást és jobbulást!

2014. dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! :)

Igyekszunk :)

2014. dec. 10. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!