Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pattanás ellen az arcomon...

Pattanás ellen az arcomon valami jó házilag készíthető szert tudtok ami neketek is bevállt? Mert már sok gyógszert vettem de nem nagyon múlik tőle.

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nincsen semmilyen házilag készíthető kencefice


ha van is, akkor az lehet másnak jó, neked meg ártana

2010. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem miért ártana? ha másnak nem árt? ... egyébként értlemes válaszokat és értelemes emberek írjanak választ.
2010. febr. 1. 17:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia én mentolos fogrémet szoktam ráraknni és másnapra sokkal jobb, ha bevan gyulladva a patti akkor tegyél rá paradicsomot.
2010. febr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

'Nekem miért ártana? ha másnak nem árt? '


Mert nincs 2 egyforma bőr, és ami másnak megfelel, az lehet a te arcodon több kárt csinál, mint hasznot.


Nem hiszem, hogy ez annyira haszontalan válasz volt ;)

2010. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Nos, én kb. 20 éve kínlódom a pattanásaimmal. Házi praktikát nem tudok ajánlani, de nekem semmi nem segített úgy, mint az Aknesol ecsetelő (vény nélkül kapható). Persze,ahogy az előző kommentelő is írta, ez egyéni. Fontos és sokat segít az arc rendszeres megtisztítása (zsír, piszok) alkoholos vattával. Erősen, hogy fekete legyen az a vatta. A mitteszereket is el kell távolítani rendszeresen,különben begyulladhatnak, de tiszta arc, kéz, és művelet után fertőtlenítés alkohollal!!!

Továbbá: NO csoki, kakaó, feketekávé. NO bőrtápláló krémek. NO make-up vagy púder.

Jobbulást.

2010. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát én is próbáltam az Aknesol-t és egy kicsit múlt is de nem annyira :S Pedig az egész falkon elfogyott :S
2010. febr. 1. 21:30
 7/12 anonim ***** válasza:

hát én.... énis sok házi praktikát kipróbáltam de szörnyűek voltak/mármint a szagokra gondolok..:D/. Úgyhogy nekem az nem jöttek be.Aztán nővérem ajánlotta a sörélesztőtablettát amit 2 hónapig szedtem de nem volt jó a pattanásaimra, most meg élesztőt eszek reggel este.

Az arctisztításról meg annyit, hogy reggel este szoktam, illetve heti egy iszappakolás/AVON-os/ meg bio pakolást szoktam feltenni amit bioboltokban lehet kapni. Én az étkezésemen nem változtattam. Egy kis nasi mindig belefér, nem kell ezektől megválni, csak csökkenteni a bevitelt. meg a zsírosabb ételekből is kevesebbet enni. Szerintem nézz utána az étkezésről az internete, de én nem ajánlom hogy finomságokat ne egyél egyáltalán :)

Sok sikert a makacs pattanások ellen :)

2010. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Helo

en 21 fiu vagyok es mar regota vannak pattanasaim.Sok mindent probaltam ,de a legjobbak ezek voltak:


-aknesol / probald meg minden este es eleinte tobbszor hasznalni,ne hagyd abba egy falkonnal-nekem segitett/


-Zineryt /börovos irja fel,olyan 5-7 € az ara - ehez annyit ,hogy elso heten nagyon jo,de ha sokat,huzamosabb ideig hasznaltam mar nem ert semmit.Aknesol szerintem jobb hosszutavon,ezt pedig nehanyszor szoktam hasznalni/


-propolisz oldat /ez is segithet csokkentetni a pattanas meretet,ha este bekened a borod vele -ehhez annyit h nagyon sarga es nehezen jon le,sokaig hetek utan is ot marad a sarga folt ahova teszed,de gondolom valmi alkoholos vagy hasonlo arctisztitoval lelehetne torolni/



- Tescoban szoktam venni Coenzym Q10 (30mg,30kapszula)/ [link] ez szoktam naponta szedni egyet belole, Tescoba lehet kapni akcioban 1€ ert vettem de rendes ara 2,7€ szoval nem draga abszolut a tobbi Coenzym Q10 hez kepest.Ez segit h kevesbe zsirosodjon a borod. Antioxidans es imurendszer erosito es meg szamos dologra jo. Forumokban is hallotam h tobb embernek segitett a pattanasokban.


-van meg egy olyan dieta is ami biztos hatast er el. Amerikaban van egy konyv Acne free in 3 days c. konyv.A lenyege h naponta meg kell enni 10-12 almat valmi piros almat /RedDelicius/ es nagyon sok vizet inni olyan 3L legalabb a konyv aszem 5l ert ir de azt nem tudnam meginni en. Egyebbkent ez lenne a napi etel amit megehetnel es ital amit iszol....ez melle meg kulombozo oliva olaj meg vitamin meg hasonlo dolgot is kene hasznalni ,de ezeket nem tudtam beszerezni es az oliva olajat keptelen voltam inni belole meg egy kanalal sem. Volt h betartottam h csak ezt fogyasztottam egesz nap,de volt h maskor tartottam ezt a dietat es akkor azert ettem hozza naponta ketszer haromszor hozza rendes kajat es ugy is hatott nekem. Naprol napra segit es szebb lessz a borod.Itt egy link amit mar feltettem a kerdest h forditsa le valki a konyvbol egy reszletet

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..

2010. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kamilla
2010. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! : ) még várok ha van még valakinek tippjei és kipróbálom azokat amiket eddig írtatok! nagyon szépen kösznöm!
2010. febr. 6. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!