Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami agyi vagy valami...

Lehet valami agyi vagy valami pszichológiai/pszichiátriai oka annak hogy nem akarok tanulni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 12. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kétségbe lehetsz esve, ha ilyeneken töröd a fejed. Ahogy te is fogalmazol: "nem akarsz tanulni". Ez egy döntés, egy hozzáállás, semmi köze nincsen a képességeidhez. Motiválatlan és lusta vagy.

Ellenben ha arról lenne szó, hogy "nem tudsz" tanulni, az már teljesen más helyzet lenne. De ahhoz az kell, hogy akarj, próbálkozz, ennek ellenére nem megy.

2014. dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Nincs, egyszerűen lusta vagy. Persze tudom, nagyon örülnél, ha lenne ilyen, mert akkor ha a szüleid leszidnának, hogy miért nem tanulsz, rá lehetne fogni..
2014. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Azért nem akarsz tanulni, mert legbelül érzet, hogy egy nagy marhaság. Miért kéne olyat tanulni amit mások mondanak? És tudod mit? TE VAGY A NORMÁLIS! TE nem vagy egy átlagos birka.


A gyerek nagyon szeret tanulni(genetikailag, belénk van kódolva a szüntelen tanulás) persze ha hagynák, hogy a saját ütemében, és azt tanulja amit szeretne...De sajnos nem hagyják.

2014. dec. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Az előző kommentelő ellen szólva:

"Te vagy a normális, mert nem tanulod azt amit mások mondanak"

Igaz, hogy marhaság, meg minden, de mégiscsak

az az okos aki megtanulja mert tudja hogy a jövőben a rendes munkához szüksége lesz az érettségire ;)

2015. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 4-esnek.


Én 42 évesen érettségiztem le, de semmivel sem lettem okosabb. Sőt, felnőtt fejjel jöttem rá, hogy mennyire értelmetlen a tanulás. Persze csak az a tanulás amit az iskola hív annak. Mert az nem tanulás, hanem birkanevelde. Az iskola csak arra jó, hogy kiiktassa az önálló gondolkodást. Meg arra, hogy belenevelje a gyerekbe a versenyszellemet azzal, hogy elhiteti, hogy minden ember teljesen más, és hogy csak akkor érsz el valamit, ha jobb vagy mint a másik. Lényeg, hogy kinevelik a szeretet az együttérzés, ami a legfontosabb lenne a mai világba.

2015. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
a 4-es vagyok. Egyetértek veled teljes mértékben, viszont ha nem tanulsz most, mert butaság, akkor képtelenség hogy rendesen fizető munkád legyen. Én nem azt pártolom, hogy a tanulás jó, hanem azt, hogy szükséges hogy jövőben jó munkád legyen. Tiszteletem.
2015. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 4-esnek.


Tudod te, hogy mi a közös és mi a különbség a 2-es és az 5-ös tanulóban/között? Az, hogy mind a kettő ugyanazt a papírt kapja meg, de amíg kettes tanuló ÉLT, addig az ötös CSAK tanult. Tudni mindkettő ugyanannyit tud, viszont, az egyik sem tapasztalt. Érted? Az esély egyforma.

2015. jan. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: cáfolnám amit írsz, abszolút hülyeség ennyire általánosítani. A kettes tanuló sem biztos, hogy élt, és az ötös tanuló élete sem csak a tanulásból áll. Én 12 évig ötös voltam, de nem azért, mert semmi jobb dolgom nem akadt a tanulásnál, mellette igen is volt életem, és most az egyetemen is minél jobb jegyekre törekszem, ennek ellenére eljárok szórakozni, van egy komoly párkapcsolatom, találkozom a barátaimmal és sok programom van.
2015. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!