Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Közvetlenül a halál előtti...

Közvetlenül a halál előtti furcsa beszéd normális?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban meghalt a nagyapám. Az éjszaka közepén felébredt, majd nem sokkal utána elkezdte kérdezgetni, hogy ki ő, hogy kerül ide, kik vagyunk mi, majd azt mondogatta, hogy nem akar itt lenni, vigyük haza, miközben otthon volt. Majd pár perc múlva újra elaludt, de már nem ébredt fel. Előtte este meg olyanokat mondott, hogy vegyük le a cipőjét, mert nagyon szorítja a lábát, pedig még zokni se volt éppen rajta.

Ez normális dolog? Úgy értem, mindenkivel megtörténik ez nem sokkal a halála előtt? Vagy csak már kezdett elhalni az agya, azért volt olyan, mintha amnéziás lenne?

(Állítólag tüdőembóliája lett, mert jó fél évig lábműtét miatt csak feküdt a kórházban, de most boncolni fogják, hogy meg tudják mondani a pontos okát.)


2014. dec. 13. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha lehet olyat mondani a halál előtt, hogy normális?...

Olyankor a szervezet fokozatosan mondja fel a szolgálatot, és bizony ezt az agy is megérzi.

2014. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen "normális" dolog. Erre mondják, hogy "félrebeszélt", amit az ő állapota teljesen indokolt is.
2014. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak nagyon megijedtem, mert előtte még nem láttam senkit meghalni. És nem tudom, hogy ezt egy bizonyos betegség okozza-e, vagy mindig így halnak meg az emberek.


Olyat is hallottam, hogy valaki előtte napokban agresszív lesz a családtagjaival, még akkor is, ha előtte sose volt olyan, mert érzi a halálát és azt akarja, hogy engedjék el. Ő is ilyen volt, de azt gondoltam, csak a fájdalmai miatt ingerült.


Már 20 éves vagyok, mégse tudok erről semmit. Utoljára ovis koromban halt meg rokonom, akkor meg nem fogtam fel, milyen valakit örökre elveszíteni. Ezért csak keresem az okokat és próbálom megérteni, mi miért történt úgy, ahogy. Talán ezzel igyekszem a fájdalmam enyhíteni.

2014. dec. 13. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem halálos betegség esetén is előfordul, hogy valaki elveszti az eszméletét, vagy félrebeszél, később pedig nem emlékszik semmire. Márpedig a Nagyapád nem csak egy akármilyen súlyos betegségben szenvedett, hanem egy halálos betegségben, hiszen hamarosan bele is halt. Nem lehet csodálkozni rajta, ha össze-vissza beszélt.
2014. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nagymamám is azt mondta, hogy vegyék le róla a cipőt...meg hogy halljátok a harangszót (nem vol). Értem harangoznak.
2015. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!