Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jelenlegközépiskolás vagyok,...

Jelenlegközépiskolás vagyok, napi 2-3 energiaitalt iszom, ez általában egy Hell (250ml) és egy Monster (500ml), emellett reggel iszom egy tejeskávét. Ez miként hathat ki rám? Milyen problémáim lehetnek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 14. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Magasvérnyomás,szívproblémák,elpattanhatnak erek,ha peches vagy,akkor az agyban,ami miatt le is bénulhatsz.
2014. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak szépen folytasd. De sétálj ki a temetőbe és nézz ki magadnak egy helyet, ahol majd nemsokára pihenni fogsz.
2014. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elég sok problémád lehet belőle, az energiaital még becsapós is, mert túl van édesítve ezért könnyebben csúszik.

Azt biztos, hogy teljesen elhagynám, tejeskávé nem olyan veszélyes reggelente, középiskolásként mindenféle serkentőszer nélkül kéne bírnod.

2014. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát, először is magas lesz a vérnyomásod 18 évesen. Aztán függő leszel. Bizony, a koffeintől is lehet függeni. Nem fogod bírni a mindennapokat nélküle. Aztán kialakul a tolerancia, egyre több kell majd a hatáshoz. Ha elkerülsz egyetemre vagy dolgozni, ez rendesen meg fogja viselni a pénztárcádat, mert akkor még többet kell majd teljesítened, úgyhogy koffeinből is több kell. Aztán pár évtized múlva jön a diabetes, mert ugye ezekben nem kevés cukor van. Az is megdobja a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.


Szerintem próbáld meg fokozatosan leépíteni a koffeinbevitelt. Végezz rendszeres testmozgást, táplálkozz kiegyensúlyozottan, aludj eleget, mert az általában segít.


És nem azért mondom ezt, mert valami vaskalapos nyugger vagyok, fiatal vagyok én is, nálam is lemegy egy-egy Hell, amikor a szükség úgy hozza, de ésszel kell ezeket a dolgokat csinálni, mert különben nem lesz jó vége.

2014. dec. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De nem igazan birom enelkul, napi 5-6 orat alszom, izgulok a holnap moatt, ma 3 orat ha aludtam
2014. dec. 15. 10:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Talán jobban bírnád ha többet aludnál.
2014. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már eljutottál odáig, hogy felismerted a problémát, a következő lépés az, hogy tegyél ellene. Találd ki, hogy mit tudnál változtatni az életmódodon.
2014. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De nem tudok tobbet aludni az izgalomtol, orulok ha megvan az 5 ora
2014. dec. 15. 20:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy az izgalomtól nem tudsz aludni és nem legalább részben azért, mert másfél-kétszer annyi koffeint fogyasztasz naponta, mint amennyi még tűrhető?
2014. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pontosan azért vagy felpörögve, mert 1 liternyi koffeinos löttyöt megiszol.


Talán próbáld ki egy hétig, hogy nem iszol energiaitalt csak a reggeli kávét, garantálom, hogy napi 8 órát ki fogod aludni, és éberebb is leszel.

2014. dec. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!