Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rossz az arcmemóriám....

Nagyon rossz az arcmemóriám. Olvastam a prozopagnózia nevű állapotról, arra gondolok, nekem is ez van. Vajon ezt milyen vizsgálatokból derítik ki?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt arcmemória egy adottság. Nem kell minden tv-ben látott, neten olvasott betegségben magadat felfedezni és rögtön ezekben gondolkodni. Nekem is rossz az arcmemóriám, ez van.
2010. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értek hozzá, csak saját példából, hogy én a nevekkel vagyok ugyanígy. Fél éve járok egy tanfolyamra, 10-en vagyunk a csoportból, heti 5órában, de csak 3 lánynak tudom a nevét, pedig mindenkivel jól elvagyok. :D
2010. febr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szociális szakmában fogok dolgozni, emberekkel. Nem tudom, mennyi hátrányom fog ebből származni. Illetve csak sejtéseim vannak és félek, hogy fogom megértetni ezt a dolgot és vajon elfogadják-e.
2010. febr. 2. 23:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha prozopagnóziád, azaz arcvakságod lenne, akkor a saját rokonaidat, hézastársadat, gyerekeidet sem ismernéd fel arcról, csak miután megszólaltak, hangról. És gondolom, nem ez a helyzet, az azért feltűnt volna már nem csak neked, hanem a családodnak is, és nem csupán olvastál volna róla valahol.


Nekem is rossz az arcmemóriám, ráadásul a névmemóriám is. Tanár vagyok, képzelheted... Néha mire megjegyzem valakinek a nevét, leérettségizik, szó szerint. De megtanultam kezelni a helyzetet, és mindent bevetek, hogy minél előbb megjegyezzem az egymáshoz tartozó arcokat, neveket.

2010. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nem is tudod, mennyire örülök, hogy ilyet írtál. Tehát még ha tanár is az ember, lehet ezzel lenni. Egyébként azt olvastam, hogy ennek az állapotnak vannak különböző fokozatai. Mindegy, végülis valóban nem a diagnózis a fontos, hanem inkább, hogy tudjam helyén kezelni az emberekkel való kapcsolataimban. Illetve hogy ők megértsék, nekem ez gondot jelent. Már csak egyre lennék kíváncsi, hogy lehet mindent bevetni, hogy könnyebben menjen az arc- illetve névmemorizálás. Mert mondanom sem kell, nekem is ezzel is bajom van.


A számokat nagyon meg tudom jegyezni, van, hogy 5-10 évre visszamenőleg is emlékszem telefonszámokra. Ám számomra a számok nem túl izgalmasak.

2010. febr. 3. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Koncentrálj az olyan részletekre, mint testmagasság, hajviselet, öltözködési stílus. Ha egy nap többször is találkozol vele, akkor a ruhája színére. Én ezekre szoktam. :-) Remélem, segíthettem gy kicsit.
2010. febr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, segítettél :)
2010. febr. 7. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!