Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a baj a "B RH negativ"...

Mi a baj a "B RH negativ" vércsoporttal?

Figyelt kérdés
Nemrég vették ki az epekövemet, azt megelőzően voltam egy csomó vizsgálaton. Az altatóorvosnál, amikor mutattam a papírt, megnézte a vércsoportomat, és olyan meglepődötten hümmögött, és azt mondta, hogy nem kell aggódni, úgyse kerül arra sor, hogy vért kelljen műtét közben kapnom. Nem is törődtem vele, csak mostanában jutott eszembe, hogy mi ezen olyan meglepő? Talán ritka lenne ez a vércsoport, vagy mi miatt?
2010. febr. 3. 00:13
 1/2 anonim válasza:
Szerintem arról van szó, hogy vigyázni kellene, nehogy pozitív vért kapj, mert akkor a véred a vérátömlesztés után ellenagyangot termelne a pozitív vér ellen, ami mondjuk veszélyes lehet egy magzatnál aki pozitív. Ekkor áll fent az ún. Rh összeférhetetlenség. Szerintem ezért kellene figyelni ha kapnál vért.
2010. febr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nincsen semmi baj ezzel a vércsoportal ha 0ás lennél akkor megérteném az orvost az ritka vércsoport. Ha van egy műtéted ahol altatnak és negativ a vércsoportod akkor kell hogy kapj a segged felé egy szurit. Ennyi az egész
2010. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!