Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Roaccutan tablettától kihullha...

Roaccutan tablettától kihullhatnak a szőreim?

Figyelt kérdés
reggel 10mg és este 20mg-ot szedek már 4 hónapja. Már 2 hónapja észrevettem hogy borotválkozás után ritkább az arcszőrzetem. És minden héten miután leborotválkozom mindig egyre ritkább. Ugyan ezt észrevettem a hasamon is amikor leborotválltam a hasamon lévő szőröket akkor azon a helyen ahol voltak szőrök most nem nőnek vissza. Vajon ez lehet a roaccutan mellékhatása? Másnak is előfordult más az efféle szőrritkulás? 15/F

2015. jan. 1. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szedem már 4 hónapja napi 50mg, de nem tapasztaltam ilyet

Mellékhatásnak csak hajhullást ir de én aztsem tapasztaltam talán egy kicsit a kúra elején.

2015. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ennyi idősen tuti nem engedném meg, hogy bárki is szedje ezt a gyógyszert. Még ki sem fejlődött a szervezeted meg növekedésben vagy. Nagyon felelőtlen, aki felírta neked a gyógyszert, meg a szüleid is, akik megveszik neked és engedik, hogy beszedd. Ennyi idősen természetes az akné.
2015. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószinű azért szedi mert súlyos az acné és fenáll a hegesedés kockázata, ez nem felelőtlenség mert te sem szeretnél lyukakkal az arcodon élni egész életedben amit faiatlak korodban szereztél.Amúgyis gyenge a gyógyszer mindenki elvan ájúlva tőlle, hogy milyen erős de kilehet birni a mellékhatásokat.
2015. jan. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért irta fel a bőrorvosom mer már krémekkel nem lehetett segíteni. És havonta jarok kivizsgálásra, és kéthavonta vért vesz hogy nehogy valami komplikáció legyen
2015. jan. 15. 07:15
 5/5 anonim válasza:
Nekem nem kell mesélned róla, mivel nekem is aknés az arcom és ugyanezt a gyógyszert szedem 3 hónapja. 18-19 éves korig teljesen természetes az akné, csak azután szabad rá gyógyszert szedni, ha kinőve a tinikorból sem múlik el. Bár én későn mentem el bőrgyógyászhoz, mert szerinte 19 évesen már el kellett volna mennem, mivel nekem egyre súlyosabb lett. Neki viszont még túl korai 15 évesen. Előbb a probléma okát kéne megkeresni és csak azután felírni ilyen gyógyszert, ami csak a tünetet kezeli. Egyébként én is tudom, hogy nem teszi tönkre a szervezetet, csak megterheli. Nagy különbség van a kettő között. Egy kifejlett, egészséges szervezet tehát könnyen megbirkózik a feladattal. Viszont 15 évesen még bőven növekedésben van az ember. Én 16-18 évesen nőttem még 10 centit. Ez a gyógyszer viszont hatással van a csontokra, az ízületekre és az izmokra is, tehát a növekedésre.
2015. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!