Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék még székrekedés...

Mit tehetnék még székrekedés ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rossz a bélműködésem..Ha nem használnák Guttalax-ot minden nap, akkor kb. heti 1x lenne székletem. Így, hogy használom, 2 naponta van,naggyából. Viszont tudom, hogy ez rossz, és nem használhatom életem végéig. Szóval le kéne szoknom róla, de egyszerűen semmi más nem használ. Gyújtoványfű teát próbáltam,tamarinlax lekvárt, lenmagot stb.. Az a baj, hogy nem tudom mitől lehet ez..Nem eszek keveset, de nem is tömöm magam egész nap, szóval normális adagokat eszek, és figyelek a minőségre is. Kerülöm a fehér lisztes dolgokat/csokit,nasikat, teljes kiörlésű pékárukat eszek nagyrészt, sok zöldséget, sokszor eszek főzelékféléket, úr activiát is eszek, zabkását, ilyesmiket, napimin. 2L vizet megiszok. Sportolok is rendszeresen, heti 3x. Mást már nem tudok tenni..:( Nagyon utálom ezt a helyzetet, mert ha nem tudok székelni, akkor a közérzetem is tök rossz..puffad a hasam, szorít stb.. Van valakinek valami jól bevállt tippje ??
2015. jan. 2. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ricinus olaj, búzafűpor, almaecet, fokhagyma, joghurtok, gyümölcslevek. Savanyú káposzta, kávé.

Ennyi jutott eszembe :/

2015. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Napi szintu mozgas kellene. Ha ulo munkat vegzel vagy akar allot, akkor probalj setat, tornat beiktatni a napodba reggel es este is sot napkozben is.

A has masszirozasa (kisbaba temaban keress, hogy hasfajos babaknak merrol merre kell simogatni a hasat) nezz szet az is sokat segithet.

A talpmasszazs is bejohet. (nekem ez a ketto tuti).

Valoszinuleg lelki oka is lehet a dolog mogott. Ezert probalj kialakitani valami olyan napirendet, hogy a nagyvecezes idejenek talald meg vagy az estet vagy a reggelt es elotte lazits, kicsit mozgasd at magad, igyal egy pohar vizet, masszirozd a talpad (a vastagbel es vegbel reflexzonait), kicsit korkorosen jobb lentrol fel koldok alatt balra harant, majd onnan le bal oldalon azaz egy forditott C alakban simogasd a hasad legalabb ket percig es probalj semmire ne gondolni.sikerul e ilyen kis rituale utan, akkor masnap megint probald el

Vegso esetben ket kanal olivaolajat is nyeljel elotte. Ha egyszer

2015. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. voltam a sorok osszecsusztak. Tehat ha egy ilyen kis rituale utan egyszer sikerul, akkor masnap es utana napokig probald ugyanabban az idoben ugyanugy.

Az olivaolaj meghajt, ezert eleg belole 1-3 evokanalnyi. Bevetheted, ha a sima relaxalas nem segit. Zoldsegekbol a fejes salata olivaolajjal is mehetne napi szinten (a fozelekek nem igazan idealisak melle egyel nyers zoldsegeket is).

2015. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Gyógynövényboltban lehet kapni útifű maghéj kivonatot.

Joghurba, kefírbe lehet keverni, és sok folyadékot inni utána.

2015. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!