Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kínos kérdés, de meg kell...

Kínos kérdés, de meg kell kérdeznem.16/l (többi lent)?

Figyelt kérdés

Már régen nem wc-ztem,sokszor rámjön,de mikor nyomom,nem jön,és nagyon fáj. ha sokat iszok,akkor az megpuhítja,vagyis nem kell majd erőlködnöm?

És guttalax csepptől a széklet keményen jön ki és fájni fog,vagy az puhítja is?

köszönöm a segítséget előre is


2015. jan. 3. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
a guttalax csepp jo . nekem is sokszor van szekrekedesem , de nem hasznaltam soha gyogyszert . egyel levest ha nem eszel ! az segit en eszrevettem magamon
2015. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom:)

este jo hasznalni nem?

2015. jan. 3. 12:43
 3/7 anonim ***** válasza:

A guttalax hashajtó, valószínűleg nem fog olyan megkönnyebbülést okozni, csak morogni fog a hasad és lassacskán, darabosat sikerül alkotni. Vagy éppen folyósat.


Valószínűleg valami nem stimmel az étkezéseddel. Most voltak az ünnepek, ha eddig nem volt ilyesféle gondod, akkor feltehetőleg a nehéz, esetleg cukros ételek okozzák a problémát. Ezeket kell kiiktatni, és ha nem iszol eleget, 2-3 liter folyadékot egy nap (víz, ízesítetlen tea), akkor azt pótolni kell. Egyél rendszeresen, legalább naponta 3-szor. Reggelire teljes kiőrlésű áruk - lehetőleg élesztőmentesek, pl. zsidó pászka, vagy szemes gabonafélék ajánlottak (zab, hajdina). Lehet joghurtba keverni, tojással kisütni, tejjel, olajos magvakkal, aszalványokkal összekeverve fogyasztani, amelyek szintén jót tesznek az emésztésnek.


Meg kell továbbá figyelni, hogy van-e valamilyen ételallergiád. Ha laktózérzékeny vagy, akkor pl. puffadhatsz sajt, tej, tejföl vagy túró fogyasztása után. Ebben az esetben ezek bevitelét csökkenteni kell, esetleg lecserélni laktózmentes változatokra, vagy növényi eredetű termékekre (szójatej, rizstej, zabtej).


Mindent jól meg kell rágni, és figyelni arra, hogy levegőt ne nyelj le ivás közben. Nem szabad sietni az ebédeléssel sem, és lehetőleg minden nap ugyanakkor legyenek az étkezések. Vacsorára érdemes valami fehérjét fogyasztani, pl. tojást, kevés húst friss zöldségekkel. Vérszegénység esetén pedig a magas vastartalmú ételek kimondottan fontosak is, ezek pedig ugyebár leginkább a húsok, belsőségek, vagyis érdemes hetente-kéthetente egy kis májat (rántott, resztelt) enni.


Ha ez így kevés, akkor az adagokat több részletben is el lehet fogyasztani. Ha nincs vérnyomásproblémád,vagy talán még alacsony is, akkor egy kevés feketekávé beindítja a bélmozgást.

2015. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Glicerines végbélkúpot vegyél. Az megpuhítja a székletet is, és ingert csinál. Ebben a stádiumban akár sokat iszol, akár levest eszel, nem fog segíteni a kinyomáson, csak a megelőzésen. A guttalaxtól felgyorsul a bélmozgás, de az elejét keményen kell majd kinyomnod. Szóval egy kúp tényleg nem ártana, akár eszel mellé guttalaxot, akár nem.
2015. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Faj a felhelyezes?

es a wc-zes nem fog fajni tole?

2015. jan. 3. 13:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Épp azért van, hogy ne fájjon, kellemetlen lesz felrakni, mert érzed, hogy ott van, de csak addig tart, amíg fel nem olvad (mondjuk azt javaslom, hogy lefekvés előtt tedd fel, szóval addig érzed, amíg el nem alszol). Utána, ha felolvadt, síkosítja majd a bélfalat, puhítja a széklet végét, és nem fog annyira fájni, ahogy kijön. Minél tovább van benn a kaki, a bél annál több vizet szív ki belőle, és egyre keményebb lesz, egyre nehezebben fog kijönni, ez egy ördögi kör, ezért javaslom a kúpot.
2015. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a felhelyezesnel nem erzed hogy ott van mert eluszik odafel . en hasznaltam kuppot es mikor vel tettem nem is ereztem hol van :) addig kellemetlen amig felteszed
2015. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!