Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok javasolni ilyen...

Tudnátok javasolni ilyen módszert? (Lent! )

Figyelt kérdés
Üdv, mostanság rengeteg problémám van az életben, feltorlódtak és nem tudom őket megoldani, ez a kisebbik baj, viszont zaklatott tudatállapotomból kifolyólag aludni se tudok, vagy legalábbis nagyon felszínesen és keveset. Úgy érzem meg tudnám oldani a problémákat de ahhoz először ki kéne aludnom magam. Elkezdtem keresgélni a böngészőmben, hogyan lehet jól és hatékonyan, gyorsan elaludni. Eddig úgy nézett ki a dolog, hogy valami témára gondoltam és már ment is, de most csak a problémákon töröm a fejem, ezért nem megy. Találtam egy cikket miszerint amikor az ember alszik alfa tetha delta stb hullámokat bocsájt ki az agya, és az agyat rá is lehet "hangolni" ezekre a "frekvenciákra", így elérve hogy a tudat kikapcsoljon beinduljanak a gyógyító mehanizmusok stb tehát hogy aludj, de ezt nem tom hogy kéne, 2hz-s hangokat hallgatok este és már alszom is, vagy mi? Kipróbáltam youtubeon, hallgattam ilyen hangokat de még csak el sem álmosodtam, nem hogy delta fázisba került volna az agyam és elaludtam volna. Meg ugye a wikit is olvasgattam, és mivel több fázis van az alvás során pl Delta Teta meg ilyenek REM, akkor hogy ha hallgatok pl Tetha hz-es zenét akkor nem fog-e leragadni az agyam ott, mert akkor nem tudná bejárni a többi fázist és az nem alvás lenne csak mint ha pl le lennék szedálva :D Hogyan oldható meg, hogy kívülről érkező hullámokkal befolyásoljam az agyam úgy, hogy felveszi azoknak frekvenciáit, kikapcsol a tudat és alszok? Könnyű módszer lenne ha meg lehetne oldani, van erre valami módszer? Bocs, ha hosszú lett, hozzá nem értők meleg tejjel olvasással stb. kíméljenek, köszönöm, 16/f. És köszi a válaszokat!

2015. jan. 6. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha megtanulsz valamilyen relaxációs módszert, az segít az ellazulásban, és alkalmazhatod nem csak alvás előtt, hanem stresszoldásra nap közben is. Diákoknak elég jutányos áron van az agykontroll tanfolyam: [link]


Ennek része az alváskontroll, amit megpróbálhatsz csinálni:

Helyezkedj el ágyadban úgy, ahogy számodra legkényelmesebb, majd próbálj ellazulni. Behunyt szemmel számolj lassan visszafelé 3-tól 1-ig úgy, hogy közben képzeld magad elé a számokat leírva. Lazítsd el az izmaidat, haladj a fejedtől lefelé, először lazítsd el a fejtetődet, aztán az arcizmokat, a nyakad, a mellkasod, a váll és a hátizmokat, a csípődet, a combod, lábszárad, lábujjaidat. Közben figyelj a légzésedre, lélegezz mélyeket, kényelmesen. Ha ellazultál, képzelj el egy táblát, minden apró részletére odafigyelve. Rajzolj rá gondolatban egy kört, és írj bele egy nagy X-et. Óvatos mozdulatokkal, ráérősen töröld le az x-et úgy, hogy a körbe ne törölj bele. Ha készen vagy, a tábla jobb felső sarkába írd fel a „Mélyebbre” szót. Ezután a körbe írd be a 100-as számot, és az előzőhöz hasonlóan töröld le. Amint végeztél, írd át a mélyebbre szót a táblán még egyszer. Addig folytasd csökkenő sorrendben a kör közepébe a számokat, amíg el nem alszol. Ha elkalandozol, és elfelejted, hol tartottál, ne ess kétségbe, haladj tovább egy tetszőleges számmal.

A technika hatásossága abban rejlik, hogy míg arra ügyelsz, hogy minden részletet elképzelj, addig sem a problémákon vagy azon töprengsz, mikor alszol már el végre. Unalmas, ez igaz, de épp ettől fogsz könnyedén elaludni. Lehetséges, hogy elsőre nehézségekbe fogsz majd ütközni, de némi gyakorlással a képzeled is könnyebben irányíthatod, és egy idő után másodpercek alatt elalszol majd.


Ehhez hallgathatsz relaxációs zenét, olyan frekvenciát, amit írtál, de az agy bonyolultabb annál, mintsem csak a hanggal be lehetne csapni.


Ha a kiváltó stresszről beszélgetnél, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon, eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, utcai fülkéből is.

2015. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!