Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos kisfiamat szeretném...

16 hónapos kisfiamat szeretném rászoktatni az önálló ivásra. Milyen módszert tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés
Tud már inni csőrös pohárból egyedül, csak egész egyszerűen nem szeret. Iszik egy keveset belőle, majd mutogatja a cumisüveget, hogy itassam meg. Vettünk már neki tanuló poharat (ezen nincs csőr) de ez sem vált be. Nekem nem teher megitatni, csak 3 hónap múlva bölcsis lesz és szeretném, ha akkor már valamennyire az önálló ívásra is rászokna. Előre is köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 31. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Vedd rá, hogy magától igyon, pl ha nem csak pár kortyot iszik, hanem kicsit többet, akkor jutalmat kap, pl rajzolsz neki egy nagy lovat, vagy ugrálsz neki fél lábon 5öt, azt biztosan élvezné, és csak azért is sokat inna egyedül, vagy ilyesmikkel próbáld motiválni.
2014. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adj neki rendes poharat! Lehet, hogy megtetszik neki, hogy ugyanolyan pohárból iszik, mint Te, és 16 hónaposan már meg is tud tanulni belőle inni. Persze először csak pici folyadékot tegyél bele.
2014. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

igen, egyetértek az előző válaszolóval. Nem kell puccos, meg mimtás, meg tanuló, meg ilyesmi, inkább ponthogy olyan, mint a tiétek, csak kicsiben..én a régi fazonú üveg kávéspohárból iszom a vizet, tudod, az a vastagfalú, hatlap-formájú. Na, egy olyat vettem kicsibe a lányomnak, és tök jól ivott belőle..azt hinnéd, hogy nehéz neki, de nem, sokkal jobban bánt vele, mint a 3-4féle tanulós, meg csőrösből, amiket előtte vagyonokért vettem sajnos...


de ne erőltesd, mert amúgy a bölcsire nem kell rákészülni..ott 2 nap alatt utánoz majd mindenkit, ügyesen rákapnak pár hét alatt ott az önálló evésre, ivásra, kézmosásra...

2014. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

még utolsó vagyok:

azt azért nem mondanám, hogy nem volt baleset, mert sokszor kiesett a kezéből, meg kiömlött asztalra, földre, ruhára, de nem volt vész, vagy legalábbis engem nem zavart...:-)

2014. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálkozok a javasoltakkal!

Hallottam, hogy a bölcsiben ügyesen eltanulnak egymástól dolgokat (reménykedek is benne, hogy nála is így lesz) , de hát persze aggódok. :)

Még egyszer köszi és ment a zöld kéz mindenkinek!

2014. jan. 31. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
aggódsz, persze, és nem is lesz knnyű elengedni ám..:') az ember belegebed, hogy átadja a kicsikéjét más kezére..de majd meglátod mikor beszokik, hogy olyan ugrásszerű fejlődésen megy át mindenféle szempontból, hogy majd csak nézel..:-))
2014. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Remélem így lesz. :)
2014. febr. 2. 14:14
 8/8 anonim válasza:
nekem három gyerekem van, nekem az vált be, hogy étkezésekkor mivel mindig együtt eszünk előtte iszunk és neki is teszünk oda egy kisebb poharat. Hidd el gondol egyet és egyszer csak ráveszi magát és tetszeni fog neki, hogy isztok. Ő is ki fogja akarni próbálni. Ne eröltesd, mert akkor csak azért se. Én nekem most épp két éves a lányom. Gyakran már a tesó láttán utánozza és már nem hiányolja a cumis üveget. Tökéletesen elvan. A fiam is ugyanígy erőltetés nélkül szoktattuk rá a pohárra.
2014. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!