Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leküzdeni a...

Fradiszerelem kérdése:

Hogyan lehet leküzdeni a betegségfóbiát?

Figyelt kérdés

Kedves Sorstársak!


Egy harmincas éveiben járó férfi vagyok. Egy olyan lelki eredetű betegségben szenvedek, hogy ha valami bajom lesz, valamilyen tünetek jelentkeznek, akkor azonnal a legrosszabb betegségekre gondolok. S jellemzően addig kínoz a szorongás, amíg ki nem zárják a nagyobb bajokat. Amíg ez megtörténik, depressziós vagyok, annak nagyon sok tünetével együtt. Szeretném ezt a lelki eredetű betegséget leküzdeni. Szeretnék mentálisan megváltozni, mert eddig még csak beképzeltem komoly betegségeket, amelyek leküzdéséhez nem éreztem magamban erőt. Egyszer azonban előállhat egy olyan helyzet is, amikor létező, fizikai betegséggel kell szembenéznem, és a mai mentalitásommal jó eséllyel vesztes lennék. Én viszont magam mögött szeretném tudni a lelki betegségem, hogy épp lélekkel álljak a jövő elé, hozzon az bármit is.


Minden ötletet, javaslatot szívesen meghallgatok!



2015. jan. 19. 16:07
 1/7 anonim válasza:

Először is le kell magadban tisztáznod, honnan jött ez a szorongás. Talán volt valamilyen traumád ezzel kapcsolatban? Lásd át mélyen, honnan ered. Ha ez nem működik, beszélhetnél erről a rokonaiddal, miért alakulhatott ki.

A lelki betegségeken nagyon sokat segíthet a kibeszélés is. A helyedben keresnék egy pszichológust aki segítene túl lenni ezen a szorongáson. Én más ember lettem fél éves heti egy terápia után. Megérte rá pénzt szánni, mert nehezen lábaltam volna ki a helyzetből.

Van partnered, aki meghallgat? Közeli barátok?

Milyen viszonyod van az orvosoddal? Ugyanahhoz jársz rendszeresen? Milyen gyakran?

2015. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te mivel küzdöttél és hogy segített?
2015. jan. 19. 16:39
 3/7 anonim válasza:

Első vagyok.

Én úgynevezett kapuNYITÁSI pánikban szenvedtem :) fiatal lány vagyok. Ellustultam, pánikoltam, szorongtam. Kialakult a tériszonyom és féltem, hogy butább vagyok másoknál. Ilyen problémákkal fordultam szakemberhez, aki készségesen meghallgatott és együtt oldottunk meg a bajaim. Rávezetett.. Nagyon jó élmény volt.

2015. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van párom, aki sokat segít, csakúgy, mint a szüleim. Egy-két barát és haver is mellettem áll. Ennek ellenére egyelőre mégsem tudtam leküzdeni a szorongást. Járok egy lélek- és természetgyógyászhoz, aki sokat segít, de még nem jött el a megoldás!
2015. jan. 19. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:
A megoldáshoz idő kell, pszichológus, kineziológus, önismereti csoport vagy bármi segíthet, amitől teljesebb lehetsz.
2015. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok. Ha írnátok lelkesítő, saját történeteket (amiből lehet tanulni), az sokat segíthetne!
2015. jan. 20. 11:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Senkinek semmi ötlete, jó tanácsa nincs?
2015. jan. 23. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!