Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért izzadok meg nagyon...

Miért izzadok meg nagyon sportoláskor? Anyukám szerint férfias szagom van és nem valami kellemes.

Figyelt kérdés
Régebben nem izzadtam ennyit, pedig ugyanennyit mozogtam, mint most. Van, aki szerint ez függ a kondíciótól is, de én tényleg nem mozgok kevesebbet. Anyukám szerint csak jól tisztulok. Viszont akkor sem tartom normálisnak, hogy egy egyszerű tesi óra után csöpög a víz a hajamból, mintha leöntötték volna. Szerintem ez elképesztően gusztustalan, mert van, aki egyáltalán nem izzad. Nagyon ki is vörösödöm. Anya szóvá tette, mikor mosáskor megszagolja a felsőm, szerinte olyan szagom van, mint apámnak és az nem valami kellemes. ( nem kell ahhoz sportoljak ) Én is megszagoltam, valóban olyasmi, mintha tesztoszteron-szaga lett volna. Semmiféle férfias jellegem nincs, szóval fura, hogy ilyen a szagom. Mióta ezt közölte velem, azóta használok golyós dezodort és sprayt egyszerre ( így legalább a hónaljam nem izzad ) és parfümöt, minden nap, mert remélem, hogy legalább annak nem tűnik fel a fura szag, aki mondjuk megölel. Lehet, attól is érdekes a szag, hogy apának és nekem is zsíros a bőrünk. A zsír szaga sem nevezhető kellemesnek. Olyan visszataszító nekem ez az egész, és tudom, hogy, aki sport után rám néz, ugyanezt gondolja, még szaglásznia sem kell. :( Fuh. 18/L

2015. jan. 19. 18:24
 1/3 anonim válasza:
Hormonok. Nem tudsz nekik mit csinálni, használj továbbra is dezodorokat csak a parfümöt ne fújd az izzadt bőrödre mert olyan szagokat hozol vele össze hogy méterekre elkerülnek majd.
2015. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is folyik a víz a hajamból nőként futás után. Valaki kevésbé izzad, valaki jobban. Nah meg mivel magadon érzed is, így súlyosabbnak látod.
2015. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért azt lássuk be, hogy az izzadás a kondíciótól függ. Ha élsportoló vagy, nem fogsz megizzadni, mert nem megy fel a vérnyomásod. Hiába ugyanúgy heti egy tesiórád van mint 8 éves korodban, gondolom kicsit változott a tested is.


Ha nagyon izzadsz, az egészen biztosan amiatt van, mert nem vagy jó kondiban/nagyon megerőltetted magad. De ha tesiórán amikor senki nem izzad meg, és te csöpögsz, az egyértelműen a kondi hiánya. Én is ilyen vagyok, tudom. De ha minden nap futsz egy órát, akkor a tesiórai pingpongozásban sem fogsz leizzadni.


Egy-egy edzés után mindenkinek a ruhái nagyon büdösek, azért ez önmagában nem annyira meglepő. Óra után fürödj le, és egyébként szerintem az nem jó ha túl sok szert használsz egyszerre. A parfümöt meg semmiképp se fújd az izzadt testedre, mert nagyon undorító egyveleget fog adni. Ha nem tudsz lezuhizni, akkor inkább a ruhádra fújd a parfümöt. De persze azt elég reggel megcsinálni, mert a ruháról nem tűnik el a parfüm illat.

2015. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!