Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyamatosan kiszárad a...

Folyamatosan kiszárad a torkom, hiába iszom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Úgy keltem, hogy nagyon szarul voltam, fájt a torkom, a hasam és a fejem is. Elmentem dokihoz aki adott orrcseppet és antibiotikumot. Most viszont állandóan kiszáradok és nem tudom miért. Érzem, hogy a torkom száraz és már szinte fáj is, ilyenkor iszok egy nagy pohár vizet, de pár másodperc(!!) múlva már érzem, hogy torkom megint száraz. Már kb. 3 litert ittam csak délelőtt, úgy tudom ennyi a napi folyadékszükséglet, de én még mindig száradok és iszok... Mit csináljak?
2010. febr. 8. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A lakásban kellene párásítani! A száraz levegő irriálja a nyálkahártyákat, különösen, ha azok éppen gyulladtak. Tegyél a radiátorokra vizzel teli tálakat, ha van párásítód, indítsd el. Jó lehet még, ha kamillával inhalálsz: lábosban kamillateát főzöl és ha már nem égetően forró a gőze, egy törülközővel letakarva a fejedet (így nem "szökik" meg a gőz) fölé hajolsz 5-10 percre. Ezt naponta akár 3-4-szer is elvégezheted, hamar érezni fogod a javulást!
2010. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon alacsony lehet a páratartalom. Párásíts.
2010. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!