Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, hogy egy év alatt...

Létezik, hogy egy év alatt majdnem 1 centit zsugorodtam?

Figyelt kérdés

164 centi voltam múltévben, most meg 163,3. Lehet, hogy a sok súlyzós edzés miatt? 2x is mérte a nő, hogy ez hogy lehet. 17 éves lány vagyok. Már 5 éve nem nőttem semmit, egyszer nőttem nagyon sokat 11-12 éves korom között, utána semmi.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. jan. 24. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Napszakonként változik a méretünk, reggel vagyunk "nagyobbak", esti "kicsibbek". A gerincünkben a csigolyák közötti tér változik, ez természetes folyamat, nincs benne semmi kóros. De lehet, hogy éppen a súlyzós edzés miatt van ez. Kérdezd meg az edződet.
2015. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lehet pl. hogy a mérőeszköz volt nem pont ugyanolyan, mint a korábbi, vagy hogy elmérték korábban, és felfele kerekítették. esetleg a hajad volt nagyobb valahogy.

én is voltam már 164 meg 165 cm aztán megint 164.

egyébként, ha lúdtalpad alakult ki, akkor is kisebb leszel magasságban.

ha nagyon nagy súlyokkal edzel, a gerincedet lehet, hogy meg kellene vizsgálni, nem roppant-e meg valamelyik csigolya.

2015. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem hinném. Roszz meroeszoz
2015. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ugyanabban az időpontban mértek, mint az előző 3 évben. Mindig 164-et mutatott, kivéve most, amikor rá kellett kapcsolnom nagyon a súlyzós edzésekre. A személyi edző azt mondja, hogy lehet a csigolyáim, meg a porcaim "összementek" a nagy súlyokkal való guggolástól, de azért keressek fel egy orvost. Lúdtalpam volt egy pár évig, aztán az előző 2-3 évben nem volt, de előtte viselnem kellett lúdtalpbetétet, lehet az is ludas(:D) lehet a dologban. Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. jan. 26. 00:50
 5/5 anonim ***** válasza:
mégis mekkora súlyokkal kell guggolnod
2015. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!